ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כפר השקעות בע"מ נגד אליהו פאר :

לפני כבוד השופט אריאל צימרמן

המבקש:
כפר השקעות בע"מ

נגד

המשיב:
אליהו פאר

בשם המבקש: עו"ד רפאל נבון
בש המשיב: עו"ד אלי מור

החלטה

להודעת המשיב מהיום בעניין (אי) קיום פסק הדין בידו, ובפרט סוגיית הסרת השלט מחנותו: איני חורץ כמובן דעה מראש, והרי לשם כך קבוע דיון בבקשת הביזיון (שנדחה לבקשת המשיב ליום 20.5.2021) , אולם מן התגובה עולה כי המשיב ער לפסק הדין, ואכן, כך לכאורה, אינו מקיימו.

עוד טרם הדיון אפוא: באשר לאיזון שהמשיב גורס שיש לבצעו, בין הצורך בקיום פסק דין לבין רצונו שלא לקיים את פסק הדין, דומה שניתן לסייע כבר עתה. האיזון הרגיל הוא קיום פסקי דין. במקרה שלפנינו, והדברים נאמרים בזהירות הנדרשת עד שמיעת המשיב בדיון: יש פסק דין. יש לקיימו. המשיב ער לו מאז יום 9.2.21. הוא בחר שלא לקיימו. הוא בוחר, כך ניתן להבין, להוסיף ולא לקיימו. הוא סבור שעיסוקו, בעצימות נמוכה במיוחד, בניסיון ביטולו של פסק הדין מהווה היתר בידו להתעלם מפסק הדין. אם זו הנחתו, אין היא מבוססת. לעולם זכותו לנסות ו"למצות" את המהלך של ביטול פסק הדין, וכיוון שהמהלך כרוך בבקשת ארכה (כאמור בהחלטתי בבקשת הביטול), הרי שאין כל מגבלת זמן ל"מיצוי" המהלך מבחינת המשיב. כשלושה חודשים, למדנו, לא הספיקו לו למצות את המהלך. כך או כך, בקשה בהולה לעיכוב ביצועו של פסק הדין היה מצופה למוצאה כבר בסמיכות לקבלת פסק הדין בידו, שאחרת –עליו לבצע את פסק הדין.

הדברים נאמרים על מנת להבהיר למשיב את משמעויות שלטון החוק. עוד הם נאמרים בין היתר שכן הגעתו של המשיב לדיון בבקשת הביזיון, שסופו האפשרי בהשתת קנסות או במאסר, נראית כמהלך המסכן אותו שלא לצורך. יתרה מכך, אם הסברה היא שעד לדיון בבקשת הביזיון יהיה בידו לעשות ככל העולה על רוחו, בלא שתהיינה לכך משמעויות – גם סברה זו אפשר שאינה מבוססת. אם אכן לפנינו משיב שיתברר כי אף שהוא מכיר (עתה) בכך שפסק הדין אינו משום המלצה, עדיין בוחר שלא לקיימו, הרי שיש בכך להחריף את מצבו מיום ליום.

ועוד: ניתן להבין את הקושי המתואר בהחלפת פרגולות. אך שלושה חודשים, דומה, הן די והותר, קל וחומר כאשר לא ניתנה לו כל ארכה. הודעת המשיב עד יום 18.5.21 אם קיים את הוראות פסק הדין, אלו שאינן נוגעות לפן הכספי, הנאכף בהליכי הוצל"פ. תז"פ ליום 18.5.21.

הדיון בבקשת הביזיון, למען הסר כל ספק, במועדו לעת הזו.

ניתנה היום, כ"ט אייר תשפ"א, 11 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כפר השקעות בע"מ
נתבע: אליהו פאר
שופט :
עורכי דין: