ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רואן מסאלחה נגד דלתות 21 בע"מ :


בפני כבוד ה שופטת ודאד יונס גנאים

מבקשת

רואן מסאלחה

נגד

משיבה
דלתות 21 בע"מ

החלטה

בפני בקשה להאריך המועד להגשת התנגדות והתנגדות לביצוע שטר. כנגד המבקשת הוגשו לביצוע בלשכת ההוצל"פ בקריות שני שיקים על סך כולל של 10500 ₪. בבקשה טענה המבקשת כי אינה חתומה על השיקים וכי חתימתה זויפה. עוד טענה כי חשבונה מוגבל מזו תקופה ואינה יודעת כיצד הגיעו השיקים לידי המשיבה, שכן אין היא חייבת כספים למשיבה ולא קיבלה ממנה כל שירות או סחורה. עוד טענה כי האזהרה על פתיחת תיק ההוצל"פ לא נמסרה לה כדין וכי אינה מתגוררת עם אביה מקבל המסירה. היא ידעה על תיק ההוצל"פ ביום 24.2.20 עת עוקל חשבונה.

המשיבה טענה מצדה כי השיקים נמסרו לה על ידי הנתבעת עבור דלתות שרכשה באמצעות אביה, היא אף ניסתה להסדיר את החוב לאחר פתיחת תיק ההוצל"פ, בין היתר באמצעות אביה אשר מסר למשיבה שיקים לסילוק החוב שחוללו. גם בעלה של הנתבעת בא בדברים עם המשיבה במטרה לסלק את החוב. המבקשת מסרה את השיקים למשיבה בטרם עזבה את בית הוריה וההמצאה של האזהרה לידי אביה בוצעה כדין. העיקול שהוטל על חשבונה של המבקשת הוטל ביום 21.2.19 ולא כנטען בבקשה ולכן עתרה לדחות את ההתנגדות והבקשה להארכת מועד.

מעיון בנספחי התגובה עולה כי העיקול על חשבונה של המבקשת בבנק הפועלים הוטל ביום 21.2.19. ההתנגדות הוגשה ביום 8.3.20 מבלי שצוין בה טעם מיוחד המצדיק האיחור בהגשתה. יתרה מזו מתגובת המשיבה ונספחיה עולה לכאורה שהמבקשת ובני משפחתה אף ניהלו מו"מ עם המשיבה לסילוק החוב וחרף טענת הזיוף נפרע אחד השיקים שנמסרו למשיבה מחשבונה של המבקשת.
בנסיבות אלה, קבלת ההתנגדות והבקשה להארכת מועד תהיה מותנית בהפקדת ערבון על סך של 4000 ₪ בתוך 30 יום מהיום.
עם ביצוע ההפקדה תעתור המבקשת בבקשה מתאימה.
לתז'.

ניתנה היום, א' ניסן תשפ"א, 14 מרץ 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רואן מסאלחה
נתבע: דלתות 21 בע"מ
שופט :
עורכי דין: