ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלי ממן נגד זהבה בן דוד :


בפני כבוד ה שופטת דינה כהן

המבקש:

אלי ממן

נגד

המשיבה:
זהבה בן דוד

החלטה

המבקש הגיש בקשה להארכת מועד להגשת "ערעור" על פסק דינו של בית המשפט לתביעות קטנות באשדוד מיום 5.8.2020.

הגם שמדובר בתביעה קטנה, הליך בו המבקש אינו מיוצג על ידי עו"ד, מן הראוי שהמבקש יתקן מספר פגמים שנפלו באופן הגשת הבקשה.

על פי תקנה 16 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין) תשל"ז-1976, וכפי שהודע למבקש בפסק דינו של בית המשפט לתביעות קטנות, היה על המבקש להגיש בקשה למתן רשות לערער (רת"ק) , שכן על מנת לערער על פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות יש לשכנע את בית המשפט המוסמך לדון בערעור (בית המשפט המחוזי בדן יחיד),שנסיבות עניינו מצדיקות את מתן הרשות כאמור.

משחלף המועד להגשת בקשת רשות לערעור (15 ימים ממועד פסק הדין) היה על המבקש לעתור תחילה בבקשה להארכת מועד להגשת בקשת "רשות ערעור", באופן שגם למשיבה (התובעת בתביעה הקטנה ), יהיה ברור מהי הבקשה המוגשת בעניינה ולגבש את תגובתה לבקשה, ככל שתידרש לכך.

על כן, על המבקש להגיש בקשה מתוקנת להארכת מועד להגשת בקשה למתן רשות הערעור. בבקשתו עליו לציין בכותרת הבקשה, מעבר לפרטיו, את פרטי המשיבה וכן עליו לנמק מדוע יש להאריך את המועד להגשת בקשת רשות הערעור, באיחור ניכר . לאחר שתוגש הבקשה, יכול שתתבקש עמדת המשיבה.

בנוסף על הבקשה לפרט מה הם הנימוקים שלפי דעת המבקש מצדיקים את מתן הרשות לערעור. בהקשר זה יש ליתן את הדעת שכבר כבר נקבע בפסיקת בתי המשפט שאמת המידה למתן רשות ערעור על פסקי הדין של בית המשפט לתביעות קטנות היא מחמירה במיוחד, כשרשות זו תינתן רק במקרים חריגים ביותר בהם נפל פגם מהותי הדורש את התערבותה של ערכאת הערעור (רע"א 1196/15 צח בר נ' פורטל (18.3.2015).

ככל שהמבקש עומד על בקשתו, עליו להגיש בקשה מתוקנת כאמור בתוך 10 ימים. ככל שלא תוגש הבקשה במועד כנדרש, תימחק הבקשה.

המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, י' אדר תשפ"א, 22 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלי ממן
נתבע: זהבה בן דוד
שופט :
עורכי דין: