ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הוט - מערכות תקשורת בע"מ נגד אלגריה אביבה אשוואל :

בפני כבוד השופטת הבכירה ניצה מימון שעשוע

תובעות:

  1. הוט - מערכות תקשורת בע"מ
  2. הוט טלקום שותפות מוגבלת

נגד

נתבעת:

אלגריה אביבה אשוואל

החלטה

לפני תביעה לסכום קצוב בסך 4,340 ₪.

בתביעה נטען כי הנתבעת התקשרה בהסכם עם התובעת, לצורך קבלת ציוד, כבלים, ושירותי שידורי טלוויזיה, אינטרנט מהיר וטלפון. הנתבעת התחייבה לשלם לתובעת בעד השירותים אך הפסיקה לעשות כן. לאחר שמכתב ההתראה שנשלח לא הביא לתשלום החוב, התובעת הפסיקה את שירותיה לנתבעת. נטען כי בהתאם להסכם ולתעריפון התובעת, ועל פי פירוטי חשבון שהועברו לנתבעת באמצעות הודעות אלקטרוניות ו/או בכתב, הנתבעת נותרה חייבת לתובעת עם הפסקת ההתקשרות, סכום קרן של 3,974 ₪.

הרכב החוב:
א. חשבוניות בגין שירותי טלוויזיה מ-1.8.17 עד 18.12.17 בכתובת ירושלים 8 ראשל"צ.
ב. שירותי טלפון מה-1.3.17 עד 18.12.17 באותה הכתובת.
ג. שירותי אינטרנט מה-1.12.16 ועד 18.12.17 באותה הכתובת.

בהתנגדות לתביעה נטען כי התובעת מציגה מצג שווא מאחר והנתבעת לא מתגוררת ברח' הר המור 70 ראש העין שלגביה צורף מסמך בחתימת הנתבעת, משנת 2008, מעל עשר שנים.
נטען כי התובעת הגישה את התביעה בחוסר תום לב ואי נקיון כפיים מאחר שהמסמך עליו חתומה הנתבעת הינו משנת 2008, שכן היא שילמה את כל התשלומים שנגעו לכתובת זו .
הנתבעת מעולם לא התחייבה כלפי התובעת והתובעת לא צירפה כל מסמך המעיד על חתימתה או אישורה על הסכם לקבלת שירותים כלשהם נשוא התביעה .
הנתבעת מעולם לא קיבלה חשבוניות, מלבד מה שקיבלה באימייל, והחשבוניות שמציגה התובעת של חודש דצמבר 2016 ו-2017 לא שייכות לנתבעת מאחר והנתבעת לא השתמשה בשירות י התובע ות בתקופה זו והיא לא חתמה על שום הסכם.
נטען כי הנתבעת מתגוררת מזה 10 שנים ברח' חתוכה 47 בראש העין אך מעולם לא קיבלה הנתבעת לכתובת זו חשבוניות וגם לא השתמשה בה בשירותי התובעות.

נטען כי התביעה שהוגשה נגד הנתבעת היא בגין שירותים שסופקו ברח' ירושלים 8 בראשון לציון אך הנתבעת מעולם לא התגוררה שם ולא יודעת על התקשרות עם התובע ות בעיר הזאת, שכן התובעת לא מציגה מסמך חתום על ידי הנתבעת שבה התחייבה בשירותים.

הנתבעת נחקרה על תצהירה.

דיון
מהמסמכים שהוגשו עולה כי כל החשבוניות הוצאו על שם ד. י. שירותי עזר משפטיים, כאשר לא הוכח שמדובר בעוסק מורשה של הנתבעת, וככל הנראה מדובר בע"מ של הגרוש שלה, שלדבריה מעל 10 שנים היא גרושה ממנו ואין לה כל קשר עמו.

לא הוכח כל קשר של הנתבעת לכתובת בה סופקו השירותים, ירושלים 8 ראשל"צ, ואין חתימות שלה על קבלת שירות טכני (פקודת עבודה) בכתובת זו (להבדיל מהכתובות הקודמות, רח' הר המור משנת 2008 ורח' חתוכה משנת 2011). יצויין כי מי שחתמו על קבלת שירותים בכתובת זו בשנת 2013 הם שני אחרים שאינם הנתבעת.

לפיכך אני מקבלת את ההתנגדות ודוחה את התביעה.

ניתנה היום, י' אדר תשפ"א, 22 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הוט - מערכות תקשורת בע"מ
נתבע: אלגריה אביבה אשוואל
שופט :
עורכי דין: