ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהונתן עידו נגד צבי בן דוד :


בפני כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

מבקשים

  1. יהונתן עידו
  2. יצחק בוגר
  3. יהודה צבי קרל
  4. שלום מרדכי קרל

נגד

משיבים

  1. צבי בן דוד
  2. בי. אייצ'. אר. אי. פסגה ישראל בע"מ
  3. אהרון הרו

החלטה

עניינה של החלטה זו הינו בבקשת התובעים ליתן צו המורה לנתבעים לענות באופן משלים ומלא למספר שאלות (13 במספר) שנכללו בשאלון שנשלח אליהם במסגרת ההליכים המקדמיים (השאלון והמענה צורפו כנספחים לתגובה לבקשה).

אזכיר כי עסקינן בתביעה כספית של התובעים במסגרתה עותרים האחרונים לחייב את הנתבעים בהשבה של כספי השקעתם ופיצוי בגין תשואה בקשר עם פרויקט בתחום הנדל"ן בארצות הברית, אשר נטען כי הוצג על ידי הנתבעים כהשקעה רווחית וככזאת שעתידה לשאת תשואה גבוהה. טענתם העיקרית של הנתבעים הינה כי התובעים הציגו בפניהם מצגי שווא והתרשלו בפיקוח ובניהול של הפרויקט תוך הפרת חובת הזהירות, מה שהביא בסופו של יום לאיבוד כספי קרן ההשקעה.

לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה, בתשובה וכן ביתר מסמכי התיק שראיתי רלוונטיים, מצאתי כי יש לקבל את עמדת הנתבעים אודות העדר הרלוונטיות של השאלות אשר כוללות דרישה לציון ופירוט של נתונים ביחס לפרויקטים בחו"ל אשר אינם בעלי זיקה לטענות הספציפיות של התובעים בתיק דנן ואשר אינם מתמקדים בפרויקט/ים בו השקיעו התובעים. בהתאם לכך, נדחית הבקשה ביחס למענה המשלים המבוקש לשאלות 1, 2, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 53, 54 ו-55.

באשר לשאלה 27; השאלה עוסקת בקיומם של כספים שנותרו לחלוקה למשקיעים, ובעניין זה הפנו הנתבעים למענה שניתן לשאלה 14 (שאלה שעסקה בחובות של הפרויקט נשוא התביעה). מעיון בפירוט התחשיב של שאלה 14 עולה כי התשובה לשאלה 27 הינה שלילית, ועל כן איני רואה לחייב את הנתבעים במתן מענה משלים.

באשר לשאלה 49; משעה שעסקינן בשאלה אודות פרטים על בטחונות שנלקחו מהיזם של הפרויקט, הרי שככל שעסקינן בפרויקט נשוא התביעה, השאלה הינה רלוונטית. המענה שניתן על ידי הנתבעים נמצא בעיני כללי וחסר פירוט ועל כן הנני מורה לאחרונים ליתן מענה משלים ומלא.

לאור כל האמור, הבקשה מתקבלת רק ביחס לחיוב הנתבעים במתן מענה מלא ומשלים לשאלה 49. הנתבעים ימציאו לידי התובעים מענה משלים ערוך על פי הוראות התקנות, בתוך 21 יום ממועד קבלת החלטה זו.

לאור תוצאות הבקשה, התובעים יישאו בהוצאות הנתבעים בסך 1,000 ₪.

ניתנה היום, י' אדר תשפ"א, 22 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהונתן עידו
נתבע: צבי בן דוד
שופט :
עורכי דין: