ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יונתן חזן נגד ים לביא :

בפני כבוד ה שופט גד ארנברג

התובעים

  1. יונתן חזן
  2. אדל חזן

נגד

הנתבע
ים לביא - צלם פרוייקטים

פסק דין

הנתבע צילם את חתונת התובעים.

התובעים טוענים, כי ביצע את עבודתו ברשלנות, לא צילם תמונות שלהם בסוף החתונה, לא נתן להם את האלבומים עבורם שילמו, וכן, כי הנתבע פרסם באתרים תמונות שלהם ללא אישורם, ואף לא הסיר אותן לאחר שהתבקש לעשות כן.

התובעים טוענים, כי התנהלות הנתבע נבעה, בין היתר, מכך שהשתמש בסמים במהלך צילומי החתונה, וכן טוענים, כי מיד לאחר שקיבל את התשלום מהוריהם, עזב את האולם מבלי לבצע צילומים שלהם שהיה אמור לבצע.

הנתבע טוען, כי ביצע את העבודה בדיוק לפי המוסכם, לא עישן סמים במהלך החתונה, צילם למעלה מ-5000 תמונות. אכן, הוא לא נתן לתובעים את האלבומים, אך הסכים להחזיר להם את הכסף בגין כך. לטענתו, הוא התכוון למלא גם אחר התחייבות זו, אך לאחר שראה שדרישות התובעים אינן יודעות גבול, וכיוון שמדובר בשירות אקסטרא שהוא נותן , הוא חשב שהתובעים יערימו עליו קשיים רבים בעיצוב האלבומים שיגרמו לו הוצאות רבות, ולפיכך ביקש להחזיר לתובעים את התשלום בגין האלבומים, אך אלה סירבו לתת לו מספר חשבון על מנת שיוכל להחזיר להם.

הנתבע טוען, כי לא עזב את החתונה במפתיע, ההיפך הוא הנכון, הוא ביקש לצלם את התובעים בסיומה, אך הם נעלמו לו לאחר שהתובע בי קש ממנו להזדרז כדי שיוכל לקיים את המצווה.

הנתבע טוען, כי לאחר האירוע התובעים המליצו עליו בפני אחרים, ורק בשלב מאוחר יותר התחילו בדרישות שאינן יודעות גבול , שהסתיימו בהגשת התביעה על הסכום שהוגשה.

הנתבע טוען גם, כי הסכים לבקשת התובעים לבצע להם צילומים נוספים, לאחר מועד החתונה (צילומי השקדיות), במחיר מופחת של 500 ₪ במקום 2500 ₪, וזאת תמורת כך שהתובעים יסכימו לפרסום תמונות אלה באתרים , כתיק עבודה שלו. הנתבע הסכים, כי פרסם תמונות של החתונה, ללא קבלת הסכמת התובעים, ואולם אלה הורדו מהאתרים מיד לאחר שהתובעים ביקשו זאת. לעומת זאת, התמונות הנוספות (צילומי השקדיות) לא הורדו, כי זו היתה ההסכמה- הורדה במחיר תמורת פרסום בתיק העבודה של הנתבע באתרים.

מעדות התובעים עולה, כי עיקרה של התביעה היא עגמת הנפש שנגרמה לה ם כתוצאה מהתנהלות הנתבע.

לאחר עיון בטענות הצדדים, ומאחר והנתבע למעשה מסכים שלא להשלים את העבודה, בכך שלא מסר לתובעים את האלבומים (אף שלטענתו הסכים להחזיר כסף עבור כך) , אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעים את הסך של 3500 ₪ כפיצוי בגין אי השלמת העבודה כמוסכם ( האלבומים), ובגין פרסום תמונות התובעים באתרים ללא הסכמתם . אני מחייב את הנתבע להסיר גם את תמונות התובעים שטרם הוסרו מהאתרים השונים.
בנוסף ישלם הנתבע לתובעים את הוצאות האגרה וכן שכ"ט עו"ד בסך 1500 ₪.

ניתן היום, י' אדר תשפ"א, 22 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יונתן חזן
נתבע: ים לביא
שופט :
עורכי דין: