ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עדי סלמן נגד א.פ.ר. הנדסה וייעוץ בע"מ :

27 ספטמבר 2020
לפני: כבוד הרשמת מרב חבקין

התובע:
עדי סלמן
ע"י ב"כ: עו"ד אבידן

-
הנתבעים:
א.פ.ר. הנדסה וייעוץ בע"מ

פז אמיר פוזננסקי
ע"י ב"כ: עו"ד שרעבי

החלטה

לפניי בקשה להתיר תחליף המצאה לנתבעת 1 .

העובדות
1. ביום 23.12.19 הגיש התובע תביעה כנגד הנתבע ים .

2. ביום 15.6.20 הוגשה בקשת תחליף המצאה בטענה, כי מסמכים שנשלחו לכתובת נתבעת 1 כפי שרשומה בתדפיס רשם החברות חזרו כ"לא נדרש" וזאת לאחר שנשלחו 3 פעמים לאותה הכתובת .

3. הנתבע 2 לא הגיש תגובה לבקשה הגם שניתנה לו אפשרות לעשות כן.

4. בהמשך, ביום 2.8.20 קבעתי כי על התובע לברר כתובת מנהל רשום של הנתבעת 1 ברישומי משרד הפנים לצורך ניסיון המצאה נוסף אם מדובר בכתובת שונה.

5. ביום 2.9.20 הודיע התובע כי כתובת מנהל הנתבעת 1 במשרד הפנים זהה לרישומים ברשם החברות לגבי כתובת החברה וכאמור מסמכים מכתובת זו חזרו כ"לא נדרש" .

6. ביום 7.9.20 ניתנה החלטתי כי יש לצרף לבקשה תצהיר ולהסביר מדוע לא ניתן לנסות לאתר את מנהל נתבעת 1 באמצעות שליח המתמחה בכך. ביום 16.9.20 הוגש תצהיר בו נטען , כי אין אפשרת להיעזר בשירותי שליחות , שכן מנהל נתבע ת 1 עדכן כתובת פיקטיבית ואין אפשרות לאתרו.

דיון והכרעה

7. לאחר שעיינתי בבקשה ומסמכים בתיק נחה דעתי כי יש להיעתר לה ולהורות על מתן היתר לתחליף המצאה. להלן אפרט הטעמים לכך.

8. תקנה 498 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד – 1984 (להלן – התקנות) אשר חלה בבית הדין לעבודה, קובעת, כי ניתן להורות על תחליף המצאה מקום בו "אי אפשר להמציא את כתב בי-הדין בדרך שנקבעה" בתקנות. משכך, על המבקש היתר לתחליף המצאה לשכנע את בית הדין כי עשה ככל שביכולתו לבצע המצאה בדרך שנקבעה בתקנות, והדבר לא עלה בידו.

9. תקנה 499 לתקנות קובעת כי "בקשה להוראה על תחליף המצאה תוגש בכתב ויצורף לה תצהיר לאימות הסיבה המונעת ביצוע ההמצאה בדרך שנקבעה או ראיה אחרת על כך...". במקרה זה, צורף תצהיר וכן הוגשו מסמכים מדואר ישראל מהם נלמד, כי דואר שנשלח לכתובת הרשומה מספר פעמים חזר בציון "מען בלתי מספיק".

10. שוכנעתי כי התובע פעל בשקידה ראויה וסבירה לביצוע המצאה כדין לנתבעת 1 אך הדבר אינו אפשרי, שכן הנתבעת אינה נמצאת במען הרשום, וכך גם מנהלה אינה מתגורר בכתובתו הרשומה הן ברשם החברות והן במשרד הפנים. משלא ידועה הכתובת בה החברה פעילה (אם בכלל) או כתובת עדכנית של מנהלה, יש להתיר תחליף המצאה.

11. בהתאם לתקנה 498 לתקנות אני מתירה לתובע להמציא לנתבעת את כתב התביעה ואת הדרישה להגיש כתב הגנה באמצעות פרסום מודעה בעיתון יומי בתפוצה ארצית. התובע יציין במודעה, כי על הנתבעת 1 להגיש כתב הגנה בתוך 30 ימים ממועד פרסום המודעה.

12. התובע יבצע את הפרסום עד ליום 27.10.20 ויגיש הודעה בעניין לתיק בית הדין עד 1.12.20 כולל העתק הפרסום.
לא תוגש הודעה כאמור תימחק נתבעת 1 מהתביעה.
ככל שלא יוגש כתב הגנה בחלוף המועד שנקבע בהודעה , יינתן פסק דין בהעדר הגנה כנגד הנתבעת 1 .

התיק יובא לעיון ביום 2.12.20.

ניתנה היום, ט' תשרי תשפ"א, (27 ספטמבר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: עדי סלמן
נתבע: א.פ.ר. הנדסה וייעוץ בע"מ
שופט :
עורכי דין: