ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד חיים אברהם :

בפני כבוד ה שופטת איילת טופז-אחיעזר

תובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

  1. חיים אברהם
  2. ביטוח ישיר - השקעות פיננסיות בע"מ

פסק דין

בתוקף סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד – 1984, הנני קובעת כדלקמן:

ממכלול העדויות והראיות שהובאו בפני, לאחר שעיינתי בכתבי טענות הצדדים ובתמונות הנזק ושמעתי העדים מטעם הצדדים ועיינתי בסרטו ן התאונה שהוצג בפני , התרשמתי מחד שנהג האופנוע, רכב הנתבעים, עקף אוטובוס שעמד בנתיב נסיעתו וכאשר הבחין ברכב התובעת נוסע לאט בכביש בחר לעקוף גם אותה תוך נסיעה במהירות גבוה בנתיב הנגדי ועל אף שמדובר היה בצומת בו עפ"י תקנות התעבורה אסור לבצע עקיפה. מנגד הנהגת ברכב התובעת פנתה ימינה אל הכביש אך לא נצמדה לימין הדרך אלא המשיכה בחציית הכביש אל עברו השני לצורך פניה שמאלה בתנועה אלכסונית על אף שהבחינה מרחוק באור הפנס של רכב האופנוע, קרי הבחינה בהתקרבותו לעברה. יתרה מכך הנהגת ברכב התובעת האטה את מהירות נסיעתה על מנת לפנות שמאלה אך לא אותתה ומכאן שלא היתה כל אינדיקציה לרוכב האופנוע שבכוונתה לפנות שמאלה. כך נוצר מצב שפנייתה שמאלה בעת שהוא עקף את רכבה הפתיעה אותו.

מכאן שמחד היה על הנהגת ברכב התובעת לתת זכות קדימה לרכב הנוסע בכביש ולאפשר לאופנוע לחלוף על פניה בטרם נכנסה לכביש ובוודאי שלא להיכנס בצורה אלכסונית ואיטית אל הצומת. בנוסף בהמשך היה עליה לאותת בטרם פנייתה שמאלה. ואילו מנגד על נהג האופנוע חלה חובה לחזור לנתיב הימני לאחר עקיפתו את האוטובוס וכן היה עליו להאט את מהירות נסיעתו כאשר ה בחין הוא ברכב התובעת הנוסע לפניו באיטיות ובוודאי שאסור היה לו לעקוף במהירות את רכבה של התובעת בנתיב הנסיעה הנגדי רק מאחר וזו נסעה באיטיות, בשעה שמדובר בצומת , שכן התובעת באותה שעה פנתה שמאלה כפי שניתן לראות בבירור בסרטון התאונה שהוצג בפני. לפיכך התרשמתי שיש לחלק האחריות באופן שווה בין נהגת רכב התובעת לנהג רכב הנתבעים.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם ל תובעת סך של 2,936 ₪ בצרוף אגרת משפט בסך 379 ₪. סכומים אלה ישאו ריבית והפרשי הצמדה כחוק, מיום 30.12.19 ועד ליום התשלום המלא בפועל, וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 2,000 ₪, בצרוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

בנוסף, תישא הנתבעת 2 בהוצאות העדים.

בהתאם לכך שפסק הדין ניתן על דרך הפשרה, פוטרת מתשלום מחצית שנייה של אגרה.

ניתנה היום, כ"ז אלול תש"פ, 16 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: חיים אברהם
שופט :
עורכי דין: