ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עז' המנוח סעדי אסעד ז"ל נגד חנא עיסא ג'רייס צבאע' :

בפני כבוד ה שופט מאזן דאוד

תובעים

  1. עז' המנוח סעדי אסעד ז"ל
  2. סאמי סעדי
  3. אבראהים סעדי
  4. ג'האד סעדי
  5. איאד סעדי

נגד

נתבעים
חנא עיסא ג'רייס צבאע'

החלטה

1. התובעים הגישו תביעה למתן פסק דין הצהרתי לפיו המנוח סעדי אסעד ז"ל רכש בשנת 1970 רכש ממר חנא עיסא סבאג (סבאע'), מקרקעין הידועה כגוש 19426 חלקה 58 מאדמות כפר דיר חנא; מאז ועד היום מחזיקים במקרקעין.

2. בהעדר כתב הגנה ניתן ביום 13/7/2020 פסק דין בהעדר הגנה.

3. לבקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה צורף אישור מסירה המעיד כי כתב התביעה הומצא לנתבע ביום 5/3/20.

4. לאחר מתן פסק הדין הודיעה המזכירות "כי פסק הדין נשלח לכתובת הנתבע וחזר עם הערה " לא ידוע במען"". אישור המסירה שבוצע בידי רשות הדואר סותר את אישור המסירה שהוצג לעיוני על ידי התובעים. דרשתי מהתובעים הבהרות ומסירה מחודשת לפסק הדין. שוב פעם הומצא אישור שעליו מתנוססת חתימת הנתבע השונה מהחתימה שעל אישור המסירה שצורף לבקשה למתן פסק הדין.

5. לאור זאת דרשתי תמצית רישום ממשרד הפנים והיום צירף ב"כ התובעים תמצית רישום לפיה הנתבע נפטר ביום 9/12/1956 וצורפה גם תעודת פטירה.

6. בנסיבות אלו אישור המסירה שעל בסיסו ניתן פסק הדין אינו כדין ועל כן הנני מורה על ביטול פסק הדין שניתן על ידי ביום 13/7/20 ומורה לב"כ התובעים עו"ד עבד אלגני לא לעשות כל שימוש בפסק הדין ועליו להודיע לכל הגורמים שפנה אליהם על יסוד פסק הדין- שפסק הדין בוטל.

7. פסק הדין שניתן, כנגד נתבע שהלך לבית עולמו מזה שנים רבות, ניתן שלא כדין לאחר הצגת אישור מסירה לא נכון בלשון המעטה, דבר שחייב את ביטולו.

8. נותרנו עם כתב תביעה כנגד אדם שנפטר ואין צו ירושה ולא צורף לתביעה צו ירושה או לא ידועים מי יורשיו. זאת ועוד ההסכם הנטען- שאין לו כל תיעוד בכתובים נכרת על פי הנטען בשנת 1970, כאשר הבעלים נפטר כבר בשנת 1956, דהיינו 14 שנה לאחר מותו, ברור כי הסכם כזה אינו אפשרי עם אדם מת ( סעיף 6 לכתב התביעה).

9. משכך כתב התביעה כפי שהוגש אינו מגלה עילה והוגש בצורה שאינה הולמת את התקנות כנגד אדם שנפטר מזה שנים רבות, ולכן הנני מורה על מחיקת התביעה.

10. המזכירות תמציא החלטה זו לידי לשכת רישום המקרקעין בנצרת כדי לבטל כל הערה או רישום שבוצע על יסוד פסק דין שניתן בתיק זה וכעת בוטל.

ניתנה היום, כ"ח אלול תש"פ, 17 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עז' המנוח סעדי אסעד ז"ל
נתבע: חנא עיסא ג'רייס צבאע'
שופט :
עורכי דין: