ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רחל מאור נגד מיכאלה טאוב :

בפני כבוד השופטת הבכירה ניצה מימון שעשוע

מבקשת:

רחל מאור

נגד

משיבה:

מיכאלה טאוב

החלטה

בפני בקשה למתן צו לעיקולים זמניים על זכויות המשיבה אצל המחזיקה, חברת מגדל ביטוח בע"מ. מדובר ב כספים שנחסכו בשתי קופות גמל ע"ש החייב המנוח, אברהם טאוב ז"ל.

כעולה מסעיף 9 לבקשה, קיימים על הכספים עיקולים קבועים במסגרת תיק ההוצל"פ ולכן לא ברור הצורך בהגשת הבקשה לקבלת עיקולים זמניים במסגרת ההליך דנן.

בנוסף, לאחר עיון בנספחים שהוגשו, לא מצאתי בתגובת המבקשת כאן, מענה לעובדה כי כבר ניתנה החלטה של רשם ההוצל"פ מיום 22.4.20 הדוחה את בקשת המבקשת למימוש הכספים בקופות הגמל במסגרת תיק ההוצל"פ, אותם כספים שעליהם מבוקש העיקול בהליך דנן .

בהחלטה נקבע כי זכויות המשיבה כאן כמוטבת של כספי החייב ב חברת מגדל ביטוח בע"מ , בהיותם מסווגים ככספי קופת גמל, גוברים על זכות הנושה, המבקשת כאן, למימוש הכספים.

אף הוגשה בקשת המבקשת להארכת עיכוב ביצוע ההחלטה, על מנת להגיש ערעור על החלטת הרשם, ובהחלטה מיום 25.5.20 ניתנה ארכה לעיכוב ביצוע ההחלטה עד ליום 10.7.20 , ואף נקבע במפורש כי "עד להחלטה אחרת ואף לאחר תאריך סיום עיכוב הביצוע לא ישוחררו הקופות כספים למוטבים או מעקלים כלשהם".

כלומר, בשלב זה עדיין קיימים עיקולים קבועים על כספי המשיבה אצל המחזיקה, וכן, ניתנה החלטה שלא ניתן לשחררם לטובת המוטבת עד להחלטה אחרת.

לאור כל זאת, ולאור העובדה כי רשם ההוצל"פ כבר דן והכריע בסוגיה וקבע כי זכויותיה של המשיבה גוברות על זכויות המבקשת למימוש הכספים בקופות הגמל , ומשהמבקשת טרם מיצתה את ההליכים המתנהלים בתיק ההוצל"פ ולא הגישה ערעור על החלטת הרשם, איני רואה מקום להגשת הבקשה במסגרת ההליך דנן, ואני מורה על דחייתה.

ניתנה היום, כ"ז אלול תש"פ, 16 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רחל מאור
נתבע: מיכאלה טאוב
שופט :
עורכי דין: