ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עופר נוני נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת ענת זינגר

המבקשים

  1. עופר נוני
  2. ארלינדה זרה

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

החלטה

לאחר עיון לא נמצא מקום ליתן רשות ערעור על החלטת ביניים של בית הדין לעררים לפי חוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952, מיום 13.8.20 (כבוד הדיין ש' ויזן) בע רר (י-ם) 2901-20.

בגדר אותה החלטה נדחתה הבקשה להורות על חידוש אשרת המבקשת 2 - מסוג א/5 וכן ליתן לה אשרת כניסה לישראל וזאת כסעד ביניים, עד להכרעה בערר שהוגש.

אכן המבקשת שהתה בישראל מספר שנים לא מבוטל אגב קבלת אשרות אלה ואחרות, ברם, בסופו של יום , זו אינה נמצאת בישראל וזאת כבר יותר משנה ( מאז ספטמבר 2019) וניסיון קודם לשנות מצב זה, לא צלח ( ר' החלטה בבית הדין לעררים בתל אביב מיום 18.9.19 בערר 3935-19 נספח י"ז לבקשה).

אפילו יונח כי יש סיכוי לערר שהגישו המבקשים, כטענתם - מקום בו ניתנה כבר הוראה על הגשת כתב תשובה בערר (ביום 19.7.20 ניתנה החלטה המורה על הגשת כתב התשובה בתוך 30 יום), ממילא עתיד הערר להישמע בסמוך . במצב זה נוטה מאזן הנוחות להותיר את המצב הקיים על כנו.

זאת ועוד, יש לזכור כי לערכאה המברר נתונה הסמכות באשר להחלטות ביניים ממין זה ולא בנקל תתערב בכך ערכאת ערעור. בוודאי כך הוא, עת עסקינן במצב המתקיים כבר תקופת זמן לא מבוטלת.

באשר לטענה כי נדרשת כניסת המבקשת לאור ניתוח הצפוי למבקש, יוער כי משהועברה הבקשה לטיפול רק כעת, הרי שממילא לא תגיע המבקשת עד למועד הניתוח הצפוי.
בשים לב למגבלות החלות על הנכנס לארץ, לאור מגיפת הקורונה, נראה כי סוגיה זו אינה רלוונטית , גם באשר להחלמה מהניתוח. יש לזכור כי למבקש שתי בנות בגירות ויש להניח כי אלה יכולות לסעוד אותו, בנסיבות שנוצרו (הכול בהנחה כי אכן יצליחו המבקשים להוכיח את כנות הקשר, אף שהנחה זו אינה ברורה).

יוער כי הבקשה הועברה לטיפול רק כעת, מאחר ורק אתמול הסדירו המבקשים את הפיקדון.

נראה כי טוב היו עושים המבקשים לו ביקשו לקבוע מועד סמוך לבירור הערר וזאת במקום הגשת בקשה זו.

בהמשך לכל האמור - הבקשה נדחית אף ללא צורך בתשובה.

מקום בו ההחלטה נשוא הבקשה משתרעת על כ-2 עמ', בעוד הוגשה בקשה המשתרעת על כ- 22 ע מ', שקלתי אם אין מקום להטיל הוצאות, אף בהעדר העברת הבקשה לתגובה. לפנים משורת הדין, אלה לא תוטלנה.

הפיקדון יוחזר למבקשים באמצעות ב"כ.

ההחלטה תשלח לצדדים.

ניתנה היום, כ"ז אלול תש"פ, 16 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עופר נוני
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: