ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין השדה מוצרים אורגניים בע"מ נגד חפץ א. דובשנית בע"מ :

בפני כבוד השופטת הבכירה ניצה מימון שעשוע

תובעת:

השדה מוצרים אורגניים בע"מ

נגד

נתבעת:

חפץ א. דובשנית בע"מ

החלטה

בפני בקשת הנתבעת למתן צו לגילוי מסמכים ספציפיים.

מדובר בתביעה בגין הפרת הסכם שנערך בין הנתבעת, יצרנית דובשניות, לבין התובעת, המשווקת את המוצר ברחבי הארץ.

לאחר בחינת טענות הצדדים, אני מורה כי התובעת תעביר את המסמכים, כפי שיפורט להלן.

לאור העובדה כי הרכיבים העיקרי ים בכתב התב יעה הם הפסד רווחים ופגיעה במוניטין שנגרמו ל תובעת בעקבות הפרת ההסכם הנטענת, כאשר התובעת, למעשה , לא צירפה אף מסמך או ראיה לתמיכה בהפסד הנטען, למעט הצהרה של רו"ח מטעמה, איני מקבלת את הבקשה שלא לגלות את ההסכמים בין התובעת לבין לקוחותיה בכל הנוגע לשיווק דובשניות, את דו"ח ניתוח מכירות ורווחיות למוצר דובשנית ואת ההסכמים של התובעת לבין יצרנים אחרים של המוצר - עקב טענה לחיסיון של סודות מסחריים, בהיותם רלוונטיים לבירור המחלוקת ואף הכרחיים לצורך ניהול הגנתה של הנתבעת, ו בפרט שלא הונחה תשתית ראייתית מספקת על ידי התובעת לביסוס טענותיה .

יוער כי הנתבעת לא נימקה בבקשה או בתשובה מדוע היא מבקשת מסמכים החל משנת 2013. משכך, בשים לב כי ההסכם בין הצדדים נחתם בשנת 2015, והפרתו הנטענת היא בשנת 2018 , איני רואה רלוונטיות למסמכים החל משנת 2013 כמבוקש ע"י הנתבעת, אלא משנת 2015.

לפיכך, אני מורה כי התובעת תעביר לנתבעת את המסמכים המבוקשים בפניות הנתבעת מיום 10.11.19 שנערכו החל משנת 2015 ואילך , וכן, בפנייה מיום 14.11.19 (נספחים א' ו-ב' לבקשה) (למעט אלו שאכן צורפו כנספחים לכתב התשובה ונמצאים בתיק), וזאת בתוך 15 יום.

ניתנה היום, כ"ח אלול תש"פ, 17 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: השדה מוצרים אורגניים בע"מ
נתבע: חפץ א. דובשנית בע"מ
שופט :
עורכי דין: