ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליעד שמעוני נגד שלמה לוי :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה ויג'דאן חליחל

תובע

ליעד שמעוני

נגד

נתבע
שלמה לוי

פסק דין

לפניי תביעה בסך 8,905 ₪ שעניינה תאונת דרכים שאירעה ביום 22.5.20 בין שני כלי הרכב מושא התביעה (להלן: "התאונה"). אין חולק כי אירעה התאונה אך יש חולק באשר לנסיבות התרחשותה.

התובע טוען כי בעת שנסע ישר בנתיב נסיעתו, ביקש הנתבע לעקוף את שיירת הרכבים, תוך שהוא עוקף דרך נתיב נסיעה מנוגד לכיוון נסיעתו, וכאשר הרמזור לכיוון הנסיעה הנגדי התחלף לירוק, מיהר הנתבע לחזור לנתיב הנסיעה ובך פגע ברכבו של התובע.

מנגד, טוען הנתבע כי ביצע את העקיפה כדין ולא ביקש לחזור לנתיב, אלא התובע באמצעות רכבו סטה שמאלה והתנגש ברכבו של הנתבע.
דיון
על פי הוראות סעיף 15(ב) ל תקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), תשל"ז - 1976, פסק הדין ינומק בצורה תמציתית.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ואת העדויות, עמדתי על נסיבות קרות התאונה, מיקום הרכבים ומיקום הפגיעות ועיינתי בכל אשר הובא לפני, אני סבורה כי גרסת התובע לעניין אופן קרות התאונה מסתברת והגיונית יותר מגרסת הנתבע בנסיבות, ואנמק.

ראשית, הנתבע בעצמו ציין כי ביצע עקיפה בכביש ולא הכחיש כי מדובר היה בעקיפה באמצעות נתיב נסיעה נגדי, כאשר ממולו יש רמזור (שורה 21 בעמ' 1 לפרוטוקול). בנסיבות אלו, עדותו זו מתיישבת עם גרסת התובע, לפיה הנתבע נאלץ לחזור לנתיב על מנת להימנע מאפשרות קיומה של תאונה חזיתית עם הרכבים שהגיעו ממולו ולכן סטה חזרה לנתיב הנסיעה בחוסר זהירות.

שנית, גרסת התובע נתמכה בגרסת נוסעת נוספת עמו ברכב, אשר העידה כי ראתה את אופן התרחשות התאונה וכי רכב הנתבע פגע בחלקו הקדמי השמאלי של רכב התובע.

שלישית, מוקדי הנזק בשני הרכבים מתיישבים עם גרסת התובע לפיה, פגע ברכבו והמשיך בנסיעה, מכאן נגרם השפשוף לאור צדו הימני של רכב הנתבע והנזק בחלק הקדמי השמאלי ברכב התובע.
לפיכך מצאתי להעדיף את גרסת התובע על פני גרסת הנתבע ועל כן האחריות לתאונה רובצת במלואה על הנתבע.
באשר לנזק- התובע תמך את נזקיו בחוות דעת שמאית המעידה על שומת הנזק, בחשבון שכר טרחתו של השמאי. משכך, התובע הרים את הנטל להוכחת הנזקים האמורים שנגרמו לו בעקבות התאונה שבענייננו.

נוכח האמור – התביעה מתקבלת. הנתבע ישלם לתובע סך 8,905 ₪ והוצאות התובע בסך 500 ₪ , תוך 30 יום מהיום.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו בתוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין.
המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתנה היום, כ"ח אלול תש"פ, 17 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליעד שמעוני
נתבע: שלמה לוי
שופט :
עורכי דין: