ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל גולדברג נגד ג'נרו א. בע"מ :

27
לפני כבוד השופטת כוכבה לוי

המבקש:
שמואל גולדברג

נגד

המשיבים:

  1. ג'נרו א. בע"מ
  2. יוסף חזאי

החלטה

לפניי בקשה למתן צו לרשות המיסים ליתן תעודת עובד ציבור במסגרתה תפרט רשות המיסים את כל העסקאות שנעשו בין חברת כוכב ההר אלקנה בע"מ לבין המשיבה 1 בקשר למקרקעין הידועים כגוש 30754 חלקה 39 וכן התבקש פירוט כל העסקאות שביצעה המשיבה 1 לרבות שומות וביטולי עסקאות בהשמטת שמות הרוכשים, שאינם צדדים להליך.

הבקשה הוגשה לאחר שרשות המיסים סירבה למסור את המידע נוכח הוראות סעיף 105 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג-1963 (להלן: חוק מיסוי מקרקעין) המחיל חובת שמירת סודיות על עובדי רשות המיסים ביחד למידע שהתקבל בתוקף תפקידם.

המשיבים טענו אף הם לקיומה של חובת סודיות המונעת את מסירת המידע שהתבקש. כמו כן טענו כי הבקשה הוגשה בשלב מאוחר של ההליך לאחר שבקשות דומות נדחו על ידי בית המשפט. עוד נטען כי המבקש לא הצביע על רלוונטיות של המסמכים למחלוקת שמתבררת במסגרת הליך זה בין הצדדים.

המבקש הגיש תגובה לתשובת המשיבים בגדרה התייחס בעיקר לשאלת הרלוונטיות של המסמכים להליך. עוד צוין במסגרת התגובה כי ככל שלא תתקבל הבקשה למתן צו לרשות המיסים יש להורות למשיבים לגלות את הדיווחים שהוגשו על ידם לרשות המיסים במסגרת הסכמי רכישת המקרקעין.

לאחר שבחנתי את טענות הצדדים הגעתי למסקנה כי יש להורות על דחיית הבקשה וזאת מכוח הוראות סעיף 105 לחוק מיסוי מקרקעין, סעיף זה קובע הוראה ברורה בעניין סודיות המידע המתקבל ברשות המיסים ואוסר על גילוי המידע על ידי עובדי רשות המיסים. ראו בעניין זה פסקי דין שניתנו בבתי המשפט המחוזיים (ת"א (נצ') 49992-01-13‏ ‏ מדינת ישראל נ' עזבון המנוח מוסטפא זידאן ז"ל ואח'‏, 3.7.2018 וכן פרק (ת"א) 19314-01-13‏ ‏ חברת בית פרישמן 38 ו-40 בע"מ נ' כונס הנכסים הרשמי מחוז תל-אביב והמרכז, 28.11.2018).

המבקש כלל לא נדרש לעניין חובת שמירת הסודיות חרף עמדת רשות המיסים והטענות שהועלו במסגרת התשובה שהגישו המשיבים ופסקי הדין שאליהם הפנו המשיבים ואף שאין מחלוקת שהמידע שהתבקש נכלל בגדרי הוראות סעיף 105 לחוק מיסוי מקרקעין.

משכך אני מורה על דחיית הבקשה למתן צו לרשות המיסים למסירת המידע, כמו כן איני נדרשת לבקשה החלופית למתן צו למשיבים לגילוי דיווחים שהוגשו לרשות המיסים שכן בקשה זו נכללה רק במסגרת התגובה לתשובת המשיבים.

בשים לב לכך שהתיק מצוי בשלב ההוכחות אדרש לשאלת ההוצאות בסיום ההליך.

ניתנה היום, כ"ז אלול תש"פ, 16 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שמואל גולדברג
נתבע: ג'נרו א. בע"מ
שופט :
עורכי דין: