ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טלי מליכס נגד ישעיהו תהבלום :

המבקשים:

  1. טלי מליכס
  2. דני מליכס

ע"י ב"כ עו"ד ל' להב ו/או מ ' אליהו-פורט

נגד

המשיבים:

1. ישעיהו תהבלום
ע"י ב"כ עו"ד י' ליכטנשטיין ו/או י' אופק

2. ענת טרייסטר
3. ערן טרייסטר
4. צפי ספיבק
5. איתי ספיבק
ע"י ב"כ עו"ד א' סופר ו/או א' בקר

החלטה

  1. לפני בקשה למינוי בורר חליף לפי הוראת סעיף 12 לחוק הבוררות , תשכ"ח-1968. עיון בנספחי הבקשה מעלה כי כבוד הבורר, עו"ד יורם וסרצוג, (להלן: "הבורר"), ששמו ננקב בהסכם הבוררות מיום 10.01.2013, ואשר מכהן בפועל כבורר במשך תקופה ארוכה, הודיע לצדדים, על רקע מגיפת הקורונה, כי אף ש: "מצבי הבריאותי תקין"; "אין כל סיכוי כי בעתיד הנראה לעין אוכל להמשיך ולטפל בעניין הנדון"; כי לאור "...האיסור על התכנסות של מספר אנשים בחדר אחד..." וחרף נכונותו העקרונית "לשמוע ולנסות להביא עניין זה לסיומו" היה ויימצא "... כיצד מנהלים ישיבה כזו בלי קהל 'רב' ובלי לפגוע בבריאותי" - הרי הוא ממליץ "...לבקש מבית המשפט למנות בורר תחתיי" (מכתבי הבורר מימים 04.05.2020 ו-09.07.2020).
  2. לאור מכתבי הבורר לעיל מבקשים בני הזוג מליכס למנות בורר חליף; המשיבים טרייסטר וספיבק תומכים בעמדתם, ומן העבר האחר מבקש המשיב תהבלום להמשיך את הבוררות עד לסיומה בפני הבורר וסרצוג, תוך שהוא מציע "לקיים... ישיבה באמצעות 'זום' ו/או בחדר ישיבות גדול המאפשר התקהלות של 20 אנשים".
  3. ממכתבי עו"ד וסרצוג עולה כי הבורר לא התפטר מתפקידו, וכי הוא אינו רואה עצמו כמי שאינו כשיר להמשיך ולשמש כבורר. על אף המלצתו לצדדים לפנות לבית המשפט למינוי בורר חליף, נכון הוא להמשיך ולכהן בתפקידו בהתקיים הסדרי בטיחות מתאימים שיבטיחו את שמירת בריאותו.
  4. סבורני כי טרם לובנה די הצורך האפשרות המעשית לקיים את ישיבות הבוררות באיזו מן הדרכים המוצעות, או בכל דרך אחרת שתהיה מקובלת על הצדדים והבורר, במועד סביר שייקבע לצורך כך, ולטעמי הבקשה למינוי בורר חליף הקדימה את זמנה.
  5. משכך, ומשעה שהבוררות בעיצומה, ודאי לא בשלב ראשוני, אני מורה לתהבלום, המצדד כאמור בהמשך הבוררות בפני הבורר וסרצוג, להציע מתווה פרקטי קונקרטי, אשר יתייחס למיקום ישיבות הבוררות , מועדים, ותיזמונם, ואשר יבטיח את בריאותם של כל המעורבים. זאת יעשה עד ליום 30.9.20.

המתווה המוצע יועבר לבורר ולצדדים האחרים, ומצופה שיימצא מתווה שיאפשר את המשך שמיעת הבוררות תוך שמירת ביטחונם ובריאותם של כל הצדדים ולרבות הבורר. כמובן שהבורר רשאי להציע מתווה משלו, או תיקונים במתווה המוצע. עמדת הבורר לצדדים תינתן עד ליום 15.10.20.
6. ככל שלא יושג מתווה מוסכם שמקובל גם על הבורר והמאפשר המשך הבוררות בפניו, יואיל הבורר להוציא תחת ידיו החלטה מתאימה שלאחריה יוכלו הצדדים, באם יעלה הצורך, לפנות לבית המשפט בהליך מתאים.
החלטה זו מסיימת את הדיון בתיק.
ניתנה היום, כ"ז אלול תש"פ, 16 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.

המזכירות תשלח את ההחלטה לצדדים.


מעורבים
תובע: טלי מליכס
נתבע: ישעיהו תהבלום
שופט :
עורכי דין: