ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לואאי מוחסן נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופט ניצן סילמן

מבקשים

  1. לואאי מוחסן (עציר)
  2. קוסאי אדריס (עצור/אסיר בפיקוח)
  3. מוהנד כנאניה (עצור/אסיר בפיקוח)

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

בעניין המבקש 1

בקשה לעיון חוזר.

כנגד המבקש הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות שוד בנסיבות מחמירות, עבירות בנשק, ירי מנשק חם.

עוד ביום 10.10.19 נקבעה תשתית ראייתית. עילת המעצר סטטוטורית. כנגד המבקש 1 קיימת גם הרשעה משנת 2018 בגינה ריצה שנת מאסר, וכן עומד נגדו מאסר מותנה על עבירת אלימות. לאור דברים אלו, ומשתסקיר שירות המבחן אשר התקבל בעניינו ביום 18.9.20, הוריתי על מעצרו של המבקש עד לתום ההליכים.

המבקש מנהל את משפטו, מאז הגשת כתב האישום חלפו כ- 13 חודשים. המבקש טען כי חלוף הזמן מצדיק עיון מחדש.

המאשימה הטעימה כי מדובר במי שמסוכנותו גבוהה, קיימת לו הרשעה ועל כן אינו נכנס בגדר החריגים לכלל המעצר בעבירות נשק, ועוד צוין כי כתב אישום אשר היה תלוי כנגד המבקש, עובר למעשים שביסוד כתב האישום דנן, הבשיל להרשעת המבקש והוטל עליו עונש מאסר האמור להסתיים בעוד כחודש וחצי.

אכן, מדובר במבקש המצוי ב"קצה הסקלה", מבחינת מסוכנות, ובעל עבר מכביד ומאסר מותנה. מדובר במבקש שלא רק שקשה לתת בו אמון, אלא שניכר גם כי קשה להקהות מסוכנותו לאור ריבוי האירועים, תוך זמן קצר יחסית, אגב מעורבות בנשק חם.

עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי מועדי ההמשך בתיק העיקרי קבועים לדצמבר 2020, וינואר 2021, כך שחרף הסכמה אחרונה למעצר המבקש בבית המשפט העליון, לא יהיה מנוס מלעתור להארכה נוספת, וראוי כי תונח בחינה קונקרטית הן בבית משפט זה, והן בפני כבוד בית המשפט העליון.

שירות המבחן יערוך תסקיר אשר יבחן מסוכנותו הקונקרטית של המבקש ואפשרות הקהייתה, אם בכלל.

התסקיר יוגש עד ליום 10.11.20.

יובהר מיד כי ככל שלא תחול פחיתה מהותית במסוכנות, או טעם מיוחד שיובא בתסקיר, לא יהיה די בחלוף הזמן לאור רמת המסוכנות. עם זאת, ככל שהתסקיר ילמד על שינוי של ממש, יוכל ב"כ המבקש לעתור לקביעת דיון בבקשה לעיון חוזר.

המזכירות תעביר ההחלטה לשירות המבחן ולצדדים.

ניתנה היום, כ"ז אלול תש"פ, 16 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לואאי מוחסן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: