ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דליה לוי נגד דוסיק טכנולוגיות בע"מ :

בפני כבוד ה רשם בכיר יניב לוזון

תובעת

דליה לוי

נגד

נתבעת
דוסיק טכנולוגיות בע"מ

פסק דין

  1. התובעת הגישה תביעה כנגד הנתבעת בקשר לטיול לארמניה ע"ס של 3,000 ₪.
  2. לטענת התובעת נפלו אי אילו פגמים בטיול ביחס למה שהובטח להם ע"י הנתבעת.
  3. להלן נבחן כל אחת מהטענות אל מול תגובת הנתבעת ובסמוך ההכרעה .

א. טיול שבעה לילות שמונה ימים – כפי שטענה הנתבעת בדיון הר י שבפרוספקט אינם מציינים את מספר ימי הטיול אלא את מספר הלילות כאשר בשל הצורך להזמין מלון מצהרי היום הקודם הטיול אכן נמשך 7 לילות כאשר הקובצה נחתה ב- 3:45 לפנות בוקר והגיעה מייד ללינה במלון . זאת ועוד במחיר הטיול צויין כלכלה" 6 ארוחות ערב" בלבד, לאור האמור הריני דוחה הטענה.
ב. קבוצה תכלול מקסימום 35 איש- לא הוצגה בפני כל אסמכתא לאמירה כזאת לפיכך הריני דוחה טענה זאת.
ג.מזגן לא תקין במלון בו שהו 4 ימים- לא היתה התייחסות והמזגן לא תוקן למרות החום והלחות. עיון בתוכנית הטיול מעלה כי מדובר במלון 5 כוכבים, מלטו בדרגת תיירות טובה".
ד. לא ניקו את החדר כל זמן השהות במלון, לא הוחלפו מגבות ולהא היה סבון ושמפו לרחצה- לטענת התובעת הובטח להם כפיצוי 2 עיסויים לה ולבעלה אולם בפועל ניתן להם עיסוי אחד בלבד.
בהודעת וואטספ שנשלח ע"י נציג הנתבעת צויין:
"דברנו על המלון גרנד שם את צרכיה לקבל 2 עיסוי וכן בן זוגך 2 עיסויים. בשביל למנוע פיספוסים כשתהיה במלון את יכולה להתקשר אלי בכל שעה."
ההודעה הינה בניגוד לטענת הנתבעת בדיון כי הובטח עיסוי אחד בלבד ואף לאמור בכתב ההגנה לפיה "בנוסף קיבלה פיצויי על עוגמת הנפש לטענתה למרות משורת הדין 2 עיסויים של 40 דקות בשווי 200 דולר."
לפיכך הריני קובע כי הנתבעת לא עמדה בקיום הפיצוי המלא שהובטח .
ה. אוטובוס כמעט ללא מזגן- תיקון לא צלח ולא הועמד אוטובוס חלופי. בתוכנית הטיול צויין "אוטובוס חדיש לביצוע הנסיעות וההעברות הכולל ויי פיי" . הנתבעת ציינה כי תקלה במזגן קורה והדבר טופל בהמשך הטיול. בהעדר מחלוקת עובדתית התובעים זכאים לפיצוי ברכיב זה.
ו. לא תהיינה שום אופציות במהלך הטיול עם תשלום נוסף- לא הובאה כל אסמכתא לטענה זאת לפיכך הריני דוחה הטענה.
ז. אי ביקור במתנדרו- מאגר כתבי יד עתיקים- בתוכנית הטיול שצורפה לכתב התביעה לא מופיע ביקור במקום. לפיכך הריני דוחה טענה זאת.
3. מכל האמור התובעים לא פוצו על המזגן הלא תקין במלון והאוטובוס ובהתחשב בפיצוי החלקי עבור אי ניקוי החדר משך 4 ימים . הפיצוי ייגזר על דרך האומדנא ובהתחשב בעלות הטיול 7,371 ₪.
4. מכל המקובץ ולאחר ששקלתי הדברים הריני קובע כי הנתבעת תשלם לתובעת (ולבעלה) סכום כולל בסך 1,000 ₪ וכן הוצאות משפט בסך 500 ₪.
5. המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים ותסגור התיק.
ניתנה הי ום, כ"ו אלול תש"פ, 15 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דליה לוי
נתבע: דוסיק טכנולוגיות בע"מ
שופט :
עורכי דין: