ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פהים חנא נגד פואד אליאס :

בפני כבוד ה שופט עמית רוזינס

המבקשים

  1. פהים חנא
  2. פריד חנא
  3. פהד חנא

ע"י ב"כ עו"ד חאלד עותמאן

נגד

המשיבים

  1. פואד אליאס
  2. אמיר פואד שחוק
  3. אוסמה פואד שחוק
  4. יעקוב אליאס שחוק
  5. רזק אליאס שחוק
  6. נסראללה אליאס שחוק

ע"י ב"כ עו"ד ויקטור מנסור

החלטה

המבקשים עותרים ליתן צו מניעה זמני, כנגד ביצוע עבודות בניה במקרקעין משותפים הידועים כחלקה 45 בגוש 18834 בכפר ראמה , עד שתוכרע תביעה לפירוק שיתוף ופינוי מקרקעין שהגישו.

הצו המבוקש מתייחס לשלושה עניינים:
א. טענה לחסימת זכות מעבר מוסכמת ברוחב של 2 מ', לאורך הדופן הדרומית של החלקה, ממערב למזרח.
ב. ביצוע עבודות יישור קרקע ותשתית בדרך סטטוטורית, אשר עוברת בערך במרכז החלקה , ממערב למזרח.
ג. בניית קיר אבן בחלק הדרומי של החלקה, מכיוון צפון לדרום. לטענת המבקשים, קיר האבן נבנה בחריגה של כ – 45 ס"מ לתוך המגרש שלהם המצוי , ממערב למגרש של המשיבים .

במהלך הדיון שהתקיים היום, בהמלצת ביהמ"ש, הגיעו הצדדים להסכמות בעניינים הבאים:
א. הוסכם כי תישמר למבקשים זכות מעבר ברוחב 2 מ', ממזרח למערב, בצד הדרומי של מגרש 45/6/2 (לאורך הגבול הצפוני של מגרש 45/5), לפי המסומן בתשריט במ/1. זכות מעבר זו תישאר בתוקף גם אם תבוטל הדרך הסטטוטורית.
ב. הוסכם כי המשיבים יהיו רשאים להשלים פיזור המצעים ששפכו באיזור הדרך הסטטוטורית, הידוק המצעים וכן כיסוי שלהם באספלט. זאת מבלי להוסיף מצעים נוספים ומבלי לשנות את פני הקרקע מעבר לכך.

אני מאשר הסכמות אלה של הצדדים ונותן להם תוקף של החלטה.

נותר להכריע בסוגיה אחת בלבד - העבודות להשלמת הבניה של קיר האבן, בצד הדרומי של החלקה כאמור, שלטענת המבקשים חורג לתוך שטח המגרש שלהם.

המבקשים הציגו תשריט מודד אשר בוצע על רקע חלוקה למגרשים, שהוסכמה על הצדדים לצורך קבלת היתרי בניה בחלקה, ואושרה ע"י הועדה המקומית לתכנון ובניה. בהתאם לתשריט המודד קיימת חריגה של הקיר מחוץ למגרש המשיבים לתוך מגרש המבקשים, ברוחב רץ של כ – 45 ס"מ.

המשיבים טענו כי עבודות הקמת הקיר בוצעו בהסכמה של המבקש 1 וכן טענו כי בניית הקיר כמעט הסתיימה והמבקשים השתהו בהגשת הבקשה .

המבקשים הכחישו את הטענה שהסכימו לבניית הקיר במקום בו נבנה וטענו כי מדובר בעבודות שנמשכו יום אחד בלבד לפני שהגישו את הבקשה.

נוכח תשריט המודד, אני מוצא כי קיימות ראיות לכאורה במידה מספקת לשלב זה של ההליכים, לחריגה של הקיר לתוך מגרש השייך למבקשים , ל פי תכנית חלוקה מוסכמת ומאושרת ע"י הוועדה המקומית. כלומר, הוכחה זכות תביעה בעניין, ברמה הלכאורית.

עיינתי בתמונות של קיר זה שהוצגו, וראיתי כי הקיר נמצא בתהליך בניה, שתי שורות אבנים בגובה של כ – 1 מ' הוקמו ועדיין לא יצקו בטון בין שתי שורות האבנים.

במצב דברים זה אני מוצא כי אם תימשך בניית הקיר באמצעות יציקת בטון בין שתי שורות האבנים, הדבר עלול להקשות על ביצוע פסק דין.

מבחינת מאזן הנזקים, לא מצאתי כי הפסקת ביצוע הקמת הקיר, תפגע במשיבים מעבר לנדרש.

לא השתכנעתי כי המבקשים השתהו יתר על המידה בהגשת הבקשה בעניין הקיר, אשר על פניו נמצא בהליכי בניה שלא הסתיימו ולא נראה כי היו ממושכים במיוחד.

אשר על כן, ניתן בזה צו מניעה זמני שאוסר על המשיבים, או מי מטעמם, להמשיך לבצע את עבודות בניית הקיר הנ"ל (המסומן בתשריט מב/1 בצבע אדום ).

בנסיבות העניין ולאחר ששני הצדדים גילו רוח טובה ונכונות להגיע להסכמות, לא יינתן צו להוצאות בשלב זה. הוצאות הבקשה יובאו בחשבון בסוף ההליכים.

המזכירות תמציא את ההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ"ו אלול תש"פ, 15 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פהים חנא
נתבע: פואד אליאס
שופט :
עורכי דין: