ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רותי פנסחי נגד המוסד לביטוח לאומי :

13 ספטמבר 2020
לפני: כבוד השופט כאמל אבו קאעוד - סגן נשיא
התובעת:
רותי פנסחי
ע"י ב"כ: עו"ד שירה פניקלשטיין

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד יפה רוטשילד

החלטה

הנני ממנה כמומחה יועץ רפואי מטעם ביה"ד את ד"ר דוד אנג'ל, מומחה בתחום כירורגיה אורתופדית, על-מנת שיחווה את דעתו בדבר פגיעתה של התובעת.
ואלה העובדות הרלבנטיות כעולה מן התיק:
התובעת ילידת 1960.
התובעת עבדה כמורה בבית-ספר.
ביום 5.9.2019 אירע לתובעת אירוע תאונתי בעבודתה (להלן: "האירוע"), אשר תואר על-ידי התובעת כדלקמן:
"ביום 5.9.2019 בשעה 10:45, עם הישמע הצלצול, הלכתי לכיוון כיתה ד', שבה לימדתי אנגלית. ביד ימין החזקתי את הספרים וביד שמאל החזקתי טייפ. עליתי שלוש מדרגות וילדה מכיתה א' "טסה" לכיתה כי היה צלצול ולא שמה לב היא נתקלה בי. בגלל שידיי היו תפוסות, זרקתי הכל מהידיים, נתקלתי ונפלתי לאחור לכיוון המעקה. כל הגוף נטה לצד שמאל וברך שמאל נתקלה במעקה המתכת. שמעתי "קליק" מברך שמאל".
המומחה מתבקש להשיב על השאלות הבאות:
מהו הליקוי/ליקויים מהם סובלת התובעת?
האם ישנו קשר סיבתי של גרימה או של החמרה בין האירוע מיום 5.9.2019 לליקוייה של התובעת?
המומחה מתבקש ליתן חוות-דעתו תוך 30 ימים מיום קבלת החלטה זו והחומר הרפואי. המומחה יערוך את חוות-דעתו בדרך שבה ניתנת חוות-דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [ נוסח חדש], התשל"א-1971, ובכלל זה יפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, וכן יצהיר כי ידוע לו שחוות-דעתו ניתנת במקום עדות בבית-הדין על המשתמע מכך. תשומת לב המומחה, כי ככל שלא תתקבל חוות הדעת בתוך 45 יום, ישקול בית הדין ביטול המינוי ומינוי מומחה חלופי.
למען הסר ספק, מובהר בזה כי הצדדים מנועים מליצור קשר ישירות עם המומחה אלא רק באמצעות בית-הדין. אם וככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות-דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית-דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.
המזכירות תצרף להחלטה זו "דף הנחיות" למומחה בהתאם להנחיות בדבר מינוי מומחים ויועצים רפואיים; וכן תמציא למומחה את כלל החומר הרפואי שסרוק בתיק בית-הדין.
המזכירות תעקוב אחר ביצוע החלטה זו ותביא את חוות-הדעת הרפואית של המומחה בפני השופט הח"מ מיד עם קבלתה במזכירות בית-הדין.
עם קבלת חוות-דעת המומחה לתיק בית-הדין היא תועבר לצדדים. ממועד קבלת חוות-הדעת, לצדדים יינתנו 21 יום להגשת בקשה להפנות למומחה שאלות הבהרה ביחס אליה. במידה ותוגש בקשה להפנות שאלות הבהרה למומחה, תינתן לצד השני ארכה בת 21 יום, להגיב לה.

ניתנה היום, כ"ד אלול תש"פ, (13 ספטמבר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: רותי פנסחי
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: