ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב רון נגד ספירו מערכות מתקדמות בע"מ :

16
לפני כבוד השופט אבי שליו

המבקשים (התובעים) :

  1. יעקב רון
  2. שרון רון

נגד

המשיבה (הנתבעת):
ספירו מערכות מתקדמות (2015) בע"מ

החלטה

לפני בקשת התובעים לחיוב הנתבעת בהוצאות בגין אי התייצבות נציג מוסמך מטעמה לפגישת המהו"ת שנקבעה ליום 13.8.20.
הבקשה הובאה בפני כממונה על המהו"ת.
לאחר שעיינתי בבקשה, בתשובה ובתגובה, מצאתי כי אין הצדקה לחיוב הנתבעת בהוצאות כפי שהתבקש.
בהתאם לתקנה 99ז(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, כאשר בעל דין הינו תאגיד נדרשת התייצבות של בעל תפקיד הבקיא בפרטי התובענה ומוסמך להחליט בדבר העברת התובענה לגישור. הגם שלא הובהר מה היה תפקידו של הנציג שהתייצב לפגישה, נציג מוסמך אינו חייב להיות מנכ"ל התאגיד בהכרח ואינני רואה פגם בכך שהנציג שהתייצב וב"כ הנתבעת ביקשו להתייעץ עם מנכ"ל הנתבעת בטרם מסירת עמדתם בעניין המשך הגישור.
יתרה מכך, פגישת מהו"ת הינה פגישה שנועדה לבחון את האפשרות ליישוב התובענה בגישור, כשבהתאם לתקנות על בעלי הדין להודיע בתוך 10 ימים מיום פגישת המהו"ת אם הם מסכימים להעביר את התובענה לגישור או מבקשים להמש יך לדון בה בבית המשפט (תקנה 99א ותקנה 99ט לתקנות).
קיום הליך גישור מיד בתום פגישת המהו"ת יכול להתקיים בתנאי ששני הצדדים מעוניינים בכך, אולם אינו מחוייב המציאות ואף בהזמנה לפגישת המהו"ת מצויין מפורשות כי פגישת המהו"ת אינה מחייבת פנייה לגישור.
במקרה דנן יש לברך על כי התובעים היו נכונים לקיים הליך גישור מיד בתום פגישת המהו"ת, אולם אין בנכונות זו כדי לחייב את הנתבעת להסכים לקיים הליך גישור בו במקום, כשגם על פי התקנות ניתנת לבעלי הדין שהות של עשרה ימים למתן עמדתם בעניין גישור.
יצויין כי על פי האמור בתגובה והמסמכים שצורפו הנתבעת הודיעה על הסכמתה להעביר את התובענה לגישור מספר שעות בלבד לאחר תום ישיבת המהו"ת ועל כן פעלה בהתאם ללשון התקנות.
יש להצטער על כי הצדדים אינם משכילים לקדם את ההליך באמצעות הליך גישור, הגם ששניהם הבהירו כי הם מוכנים לקיים הליך גישור, ותחת זאת משקיעים מרצם בהגשת בקשות ותגובות שונות אשר אינן מקדמות את פתרון הסכסוך.
לאור האמור, הבקשה נדחית.
ככל שהצדדים מעוניינים להמשיך בהליך הגישור יודיעוני.

המזכירות תמציא ההחלטה לצדדים ולמגשרים

ניתנה היום, כ"ה אלול תש"פ, 14 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב רון
נתבע: ספירו מערכות מתקדמות בע"מ
שופט :
עורכי דין: