ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוך טיפליצקי נגד איתן שף :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה ויג'דאן חליחל

תובע

ברוך טיפליצקי

נגד

נתבע
איתן שף

פסק דין

לפניי תביעה על סך 1,500 ₪ הנוגעת לנזקיו של רכב התובע, אשר נטען כי נגרמו כתוצאה מתאונת דרכים שהתרחשה ביום 30/12/2019.
הצדדים חלוקים ביניהם על עצם התרחשות התאונה. בעוד שהתובע טוען כי הנתבע הוא שהסב את הנזקים במכוניתו, טוען הנתבע כי אין לו כל קשר לדבר וכי לא התרחשה בניהם כל תאונה.
לטענת התובע, הוא לא ראה את התאונה בעצמו, אלא החנה את רכבו ברחוב רוטשילד בבת ים והלך לדואר, בעוד אמו וב תו נותרו ברכב. מספר דקות לאחר שיצא, אמו התקשרה אליו ואמרה "שרוצים להיכנס לחניה ודוחפים את האוטו (שורה 9 בעמ' 1 לפרוטוקול). התובע לא ראה את התרחשות התאונה, אלא טען כי "רואים את שני הרכבים צמודים והצבע על הרצפה של האוטו" (שורות 14-13 בעמ' 1 לפרוטוקול).
מנגד, הנתבע מכחיש את טענות התובע וטוען כי החנה את רכבו בין שני רכבים כאשר רכב התובע היה מלפניו. לטענתו, כאשר נכנס בין שני רכבים ברברס, ראה פתאום את התובע מצלם את הרכב שלו (שורות 25-24 בעמ' 1 לפרוטוקול). לפי עדותו של הנתבע, התובע התעצבן והתחיל לצעוק ולקלל, ולכן הזמין הנתבע את המשטרה (שורה 2 בעמ' 2 לפרוטוקול).
התובע צירף לכתב התביעה צילומים והצעת תיקון העולה 1,500 ₪.

דיון
על פי הוראות סעיף 15(ב) ל תקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), תשל"ז - 1976, פסק הדין ינומק בצורה תמציתית.
לאחר ששמעתי את טענות הצדדים, את העדויות, עמדתי על נסיבות קרות התאונה, מיקום הרכבים, מוקד הנזק ועיינתי בכל אשר הובא לפני, אני סבורה כי גרסת הנתבע לגבי אופן קרות התאונה מסתברת והגיונית יותר מגרסת התובע בנסיבות, ואנמק.

ראשית, כבכל הליך משפטי, כלל הוא כי נטל הראיה מוטל על התובע להוכיח כי אכן התרחש האירוע כנטען. לא מצאתי את עדותו של התובע משכנעת באופן העומד בנטל המוטל עליו. מכיוון שהתובע בעצמו מעיד כי לא היה עד לתאונה אלא שמע עליה מאמו (שורות 9-8 בעמ' 1 לפרוטוקול), הרי שהיה עליו, לכל הפחות, לזמן את אמו כעדה מטעמו בבית המשפט, בכדי להעיד כיצד התרחשה התאונה. משלא הובאו כל ראיות המעידות על אמיתות הטענות ממקור ראשון, לא ניתן לקבל את התביעה. לפיכך, אני מעדיפה את גרסתו של הנתבע.

שנית, הנזקים הנטענים אינם מתיישבים עם טענותיו של התובע. מוקד הנזק ברכבו של התובע אינו מתיישב עם תיאור התאונה הנטען.

נוכח האמור לעיל – דין התביעה להידחות.
בנסיבות, אין צו להוצאות.
ניתן להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו בתוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין.
המזכירות תמציא לצדדים את פסק הדין ופרוטוקול הדיון.

ניתנה היום, כ"ג אלול תש"פ, 12 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוך טיפליצקי
נתבע: איתן שף
שופט :
עורכי דין: