ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שחר שמיר נגד המוסד לביטוח לאומי :

בפני: כבוד השופטת מיכל פריימן
התובע:
שחר שמיר
ע"י ב"כ: עו"ד ערן בקר
-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד בוריס קמינסקי

החלטה

1. התובע הגיש לנתבע תביעה להכיר באוטם שריר הלב בו לקה כתוצאה של "פגיעה בעבודה" כמשמעותה בפרק ה' לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב) תשנ"ה - 1995 (להלן: החוק). תביעתו נדחתה ועל כך הוגשה התביעה שלפני.

2. לאחר שמיעת ראיות הסכימו הצדדים על העובדות וכן הסכימו למינוי מומחה יועץ רפואי בתחום הקרדיולוגיה, על מנת שיחווה דעתו המקצועית בעניין הקשר הסיבתי בין האירוע החריג מיום 15.5.17 לבין האירוע הלבבי בו לקה.

3. פרופ' שמואל גוטליב מתמנה בזה לשמש כמומחה יועץ רפואי מטעם בית הדין (להלן:" המומחה"), לשם מתן חוו"ד רפואית בשאלות המפורטות להלן בהחלטה זו והמתייחסות לתובע, וזאת תוך 30 יום ממתן החלטה זו.

4. ואלה העובדות המוסכמות:

א. התובע הינו יליד 1979, תושב פרוד, נשוי ואב לשלושה. משנת 1995 מייסד ובעלים של "מרכז שירות שחר כרמיאל בע"מ".
ב. התובע היה מעשן לסירוגין בהיותו צעיר, הפסיק לפני כ- 30 שנה.
ג. ביום 15.5.17, בשעה 12:00 לערך, התקשר אל התובע קצין רכב של חברת שלמה סיקס, אחד מן הספקים של מרכז השירות, מר שמואל (להלן: "מר שמואל"). לפתע הודיע מר שמואל לתובע כי רוצה לשנות תנאי ההתקשרות ולהפחית את התשלום עבור שינוע רכבים מחוץ לעיר כרמיאל, וזאת בניגוד להסכם שהיה ביניהם.
ד. התובע נלחץ בעקבות הודעתו הפתאומית של מר שמואל, משהבין כי מדובר בהפסדים של אלפי שקלים לחודש, וניסה למנוע את הפחתת התשלום. שיחת הטלפון נמשכה כ-3-4 דקות, במהלכן התווכחו השניים. התובע התעצבן והרים את קולו שעה שמר שמואל נשאר רגוע. התובע חווה קשה את השיחה, וזאת משום שידע שהולך לספוג הפסדים.
ה. השיחה הסתיימה ללא הועיל והתובע שב לעבודתו הרגילה, אך היה כעוס ומוטרד. מספר דקות לאחר גמר השיחה חש התובע לחצים בחזה, אך חשב שזה יעבור בקרוב.
ו. בסיום יום העבודה, חזר התובע לביתו. הלחצים בחזה לא פסקו ואף התחזקו בשעה 22:00 לערך. התובע ניסה לנוח אך המשיך להרגיש רע מאוד ומצבו היה רחוק מלהשתפר.
ז. התובע התקשר לבנו וביקש להיפגש עימו במרכז רפואי טרם בכרמיאל. הנ"ל התפנה עצמאית לקבלת טיפול רפואי והתקבל ב"טרם" בשעה 00:10 (16.5.17). בשעות הלילה הועבר הנ"ל למרכז רפואי לגליל, שם אובחן כלוקה באוטם שריר הלב, עבר צינתור ושוחרר לביתו.

5. להחלטה זו מצורפים מסמכים כמפורט להלן:

תיקו הרפואי של התובע מקופת חולים לאומית – תיק כללי, קרדיולוגי, תעסוקתי וכירורגי.
תיקו הרפואי של התובע מביה"ח המרכז הרפואי לגליל בנהריה .
מסמכי המחלקה לרפואה גרעינית ביה"ח בני ציון גיליון שחרור מ"טרם" רפואה דחופה – מיום 16.5.17.
דו"ח מד"א מיום 16.5.17.
תעודה רפואית ראשונה ונוספת לנפגע בעבודה.
חוות דעת פרופ' שאול עטר מטעם התובע
חוות דעת פ רופ' א. גולדהמר מטעם הנתבע.

6. המומחה מתבקש להשיב על השאלות הבאות:

א. מהי המחלה ממנה סבל התובע כמפורט במסמכים הרפואיים, בעת אשפוזו ביום 16.5.17?

ב. האם לדעת המומחה יש קשר סיבתי בין האירוע החריג שאירע ביום 15.5.17 לבין המחלה שאובחנה אצל התובע במועד זה?

ג. אם יקבע המומחה כי קיים קשר סיבתי בין האירוע החריג מיום 15.5.17 לבין המחלה ממנה סבל התובע במועד זה, האם סביר יותר להניח כי האוטם היה מתרחש במועד שבו אירע, גם אלמלא האירוע החריג בעבודה, או שמא אלמלא אותו אירוע היה מועד התרחשות האוטם נדחה למועד מאוחר יותר?

7. שכ"ט המומחה ישולם מקופת בית הדין.

ניתנה היום, כ"א אלול תש"פ, (10 ספטמבר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: שחר שמיר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: