ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוקמאניי סופאצ"י נגד עובדיה ראובן :

לפני: כבוד השופטת רחל גרוס
נציגת ציבור (עובדים) גב' רחל מצרי
נציגת ציבור (מעסיקים) גב' אילנה מסד

התובע:
לוקמאניי סופאצ"י
ע"י ב"כ: עו"ד אודי שושן

-
הנתבעים:

  1. עובדיה ראובן
  2. עובד אדמה בע"מ

ע"י ב"כ: עוה"ד גיא אבני וחי בן חיים

החלטה

1. בהמשך להחלטה שניתנה ביום 8.9.20 בדבר מינוי נציג ת ציבור חדש ה במקום מר יגאל גרנות שסיים את כהונתו, לפנינו בקשת הנתבעים כי נציגת ציבור העובדים החדש ה שמונ תה, גב' רחל מצרי, תשמע את מלוא העדויות בתיק באופן ישיר ובלתי אמצעי.

2. בהתאם לנפסק בפרשת גורן, השיקולים שעל בית הדין לשקול בבואו להכריע בבקשה לשמיעת ההליך מתחילתו, עקב מינוי חבר מותב חדש, הינם כדלקמן:

"אופיו של ההליך ואופי השאלות העומדות לבירור ומורכבותן; הסוג העיקרי של הראיות שהוגשו בהליך (מסמכים בכתב, תצהירים או עדויות); השלב שבו נמצא ההליך ומידת חומר הראיות שכבר הוגש; יעילות הדיון; השאלה אם החבר החדש של המותב יוכל להשתתף בקביעת מימצאים עובדתיים על-פי עדויות שנשמעו שלא בפניו ושלא הייתה לו הזדמנות להתרשם מהן; האיזון הנדרש והצודק בין גישות הצדדים להליך".

3. בענייננו, מדובר בתיק הנמצא בשלבים מתקדמים , בו נשמעה עדותו המוקדמת של התובע ללא נציגי ציבור, וכן דיון הוכחות אחד בהשתתפות נציג הציבור שסיים את כהונתו. דיון הוכחות נוסף קבוע ליום 13.9.20. היקף הראיות והעדויות בתיק הינו כזה שנציג ת הציבור החדש ה תוכל ללמוד עד למועד הדיון הבא, ולבטח עד למועד מתן פסק הדין. נוסיף כי בתיק נשמעה עדות מוקדמת ללא נציגי ציבור, כך ש ביחס לעדות התובע (שהינה מטבעה עדות מרכזית בתיק), אין למר גרנות יתרון על פני נציגת הציבור החדש ה. אף מבחינת שיקולי יעילות הדיון, יש להעדיף שמיעת ההליך ע"י המותב החדש מהשלב שהופסק מבלי לשמוע מחדש את הראיות.

4. לאור האמור, הננו קובעות כי דין הבקשה לשמיעת ההליך מתחילתו ע"י המותב החדש – להידחות.

5. בנסיבות העניין, ההליכים בתיק ימשכו מהשלב בו נמצא הדיון בתיק.

ניתנה היום, כ' אלול תש"פ, (09 ספטמבר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

גב' רחל מצרי לבני
נציגת ציבור (עובדים)

רחל גרוס
שופטת

גב' אילנה מסד
נציגת ציבור (מעסיקים)


מעורבים
תובע: לוקמאניי סופאצ"י
נתבע: עובדיה ראובן
שופט :
עורכי דין: