ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה דוידס נגד איל דוידס :

לפני כבוד ה שופטת מיכל עמית - אניסמן

המבקש

משה דוידס
ע"י ב"כ עו"ד אורן גרוס ועו"ד מעין באהר

נגד

המשיבים

  1. איל דוידס
  2. חברה ליבוא ויצוא מוצרי ואביזרי טבק בע"מ (פורמלי)

שניהם ע"י ב"כ עו"ד גיורא בן טל ועו"ד זהר פדובה

החלטה

מעיון בתיק לקראת הדיון הקרב ובא עולה כי לשיטת שני הצדדים בכל מקרה הסמכות העניינית אינה נתונה לבית המשפט האזרחי. כך, במסגרת תשובתו לבקשה לסילוק התביעה על הסף מציין ה מבקש מפורשות, כי הסכסוך מצוי בתחום סמכותה של המחלקה הכלכלית, בהתאם להוראות סעיף 42ב(א)(3) לחוק בתי המשפט [נו סח משולב], התשמ"ד-1984, ואילו המשיב 1 טוע ן במסגרת הבקשה לסילוק על הסף שהגיש כי ה סמכות העניינית לדון בתביעה זו מסורה לבית המשפט לענייני משפחה.

אף בהליך מקביל שמנהלים הצדדים, במסגרת ה"פ 19606-10-19 (להלן: " ההליך המקביל"), הגיש ה משיב 1 בקשה לסילוק על הסף, בטענות דומות, שלפיהן הסמכות העניינית נתונה לבית המשפט לענייני משפחה. בקשה זו נדחתה בהחלטתו של כבוד השופט אלטוביה מיום 21.6.2020 (יצוין כי על החלטה זו הוגשה בר"ע אשר עודנה תלויה ועומדת בפני בית המשפט העליון).
טענות דומות של המשיבים נדחו אף במסגרת הליך נוסף המתנהל בין הצדדים בבית המשפט המחוזי בחיפה, ת"א (חי') 5881-08-16, בהחלטת כבוד השופט מנדלבום מיום 7.6.2020. בר"ע שהוגשה על החלטה זו נדחתה על ידי בית המשפט העליון.

בענייננו, כאמור, דומה כי לשיטת שני הצדדים, אף אם תידחה הבקשה לסילוק על הסף, בכל מקרה, לא תהיה הסמכות לדון בסכסוך בין הצדדים נתונה לבית המשפט האזרחי, זאת שעה שעניינה של התובענה בטענות המבקש לקיפוחו כבעל מניות מיעוט ובבקשתו להורות למשיבים להעביר לעיונו מסמכים של המשיבה 2, כמתחייב מהוראות התקנון שלה ומהוראות חוק החברות, התשנ"ט-1999.

זאת ועוד, ההליך המקביל, אותו הגיש המבקש כנגד המשיבים נדון בפני המחלקה הכלכלית בבית משפט זה.

נוכח האמור, מוצע כ דלקמן:
הדיון בתיק שלפני יבוטל.
הצדדים ימתינו להכרעתו של בית המשפט העליון בבקשת רשות הערעור שהוגשה על החלטתו של כבוד השופט אלטוביה, וככל שבקשת רשות הערעור תידחה, ת ועבר התובענה למחלקה הכלכלית בבית משפט זה, זאת מבלי לגרוע ביתר טענות הצדדים .

נוכח מועד הדיון הקבוע בתיק, הצדדים יודיעו עמדתם לאמור לעיל עד ליום 17.9.2020.
היעדר תשובה כהסכמה.

תזכורת פנימית ליום 17.9.2020.

ניתנה היום, כ"א אלול תש"פ, 10 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה דוידס
נתבע: איל דוידס
שופט :
עורכי דין: