ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסנת טלקר נגד קווים תחבורה ציבורית בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אמיר ויצנבליט

התובע

אסנת טלקר

נגד

הנתבעת
קווים תחבורה ציבורית בע"מ

החלטה

1. לאחר ששקלתי את טענות בעלות הדין בדיון אתמול (9.9.2020), מצאתי כי חרף התנגדות ן, יש למנות מומחה מטעם בית המשפט על מנת שיחווה דעתו על שיעור הנזק לאור שתי חוות-הדעת שהוצגו .

2. כפי שטענו בעלות הדין, למחלוקות לגבי שיעור הנזק אכן קיים פן עובדתי, אולם קיים להן גם פן שבמומחיות. כך, המחלוקת בדבר שימוש בחלפים משומשים או שאינם משומשים – נוגע ת הן לנושא שבעובדה בדבר זמינותם של החלפים המשומשים, אולם גם מומחה מטעם בית המשפט עשוי לשפוך עליה אור, למשל האם מניסיון המומחה מקובל להעריך את הנזק על בסיס שימוש בחלפים כאלו או אחרים, והאם למיטב מומחיותו ככלל יש בנמצא חלפים משומשים מסוג כזה או אחר. גם לגבי השווי שניתן היה להשיג במכירת הרכב הנפגע – כפי שטענו בעלות הדין מדובר בנושא שיש לו פן עובדתי, אולם גם מומחה מטעם בית המשפט יכול לשפוך אור על סכומים מקובלים ועל סבירות הטענה. היינו, ניתן לומר שהמחלוקות מערבות סוגיות שבמומחיות ושבעובדה.

3. זאת ועוד, לא נעלם מעיני שהרכב אינו בנמצא ושלא ניתן לבודקו. אולם מומחה מטעם בית המשפט יכול לעיין במסמכים ובתמונות, ולחוות-דעתו בנושא כמיטב יכולתו. אומנם, מטבע הדברים למסקנות המבוססות על כתובים מגבלות ביחס למקרה שבו המומחה מטעם בית המשפט בודק את הרכב עצמו, אולם עדיין למסקנות הבאות מפי גורם אובייקטיבי יש משקל שאינו מבוטל, ובנסיבות העניין הדבר עדיף מאשר אי-מינוי המומחה .

4. גם מספר העדים שביקשו הצדדים לזמן בסוגיית שיעור הנזק מצדיק את מינוי המומחה לשם ייעול ליבון המחלוקות.

5. לסיכום, מצאתי שמינוי מומחה מטעם בית המשפט ייעל ויקדם את בירור המחלוקות, ועל כן יש לעשותו חרף עמדת הצדדים.

6. החלטת המינוי תינתן בנפרד.

ניתנה היום, כ"א אלול תש"פ, 10 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אסנת טלקר
נתבע: קווים תחבורה ציבורית בע"מ
שופט :
עורכי דין: