ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רביע יזבכ נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת רות שפילברג כהן

מבקש

רביע יזבכ

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

לפניי בקשת המבקש כי תקופת פסילת הרשיון, למשך ארבעה חודשים, שהוטלה עליו בגזר הדין, תיחשב מיום מתן גזר הדין – 16/11/19.
יצויין כי בבקשה נכללו נתונים שגויים, לרבות באשר למועד גזר הדין ולמספרי ההליכים, ולפיכך החלטה זו מתייחסת לנתונים הנכונים והרלוונטיים.
לאחר עיון בבקשה ובתגובת המשיבה החלטתי לדחות את הבקשה, מן הנימוקים הבאים:

לטענת המבקש, הוא הפקיד את רשיון הנהיגה שלו במשרד הרישוי ביום 11/6/19, לאחר שהוטלה עליו פסילה מנהלית. המבקש צירף העתק של אישור הפקדת רשיון נהיגה.
לטענת המבקש, נוכח הוא לגלות שתקופת הפסילה שנגזרה בתיק זה לא בוצעה, וכי מרוץ הפסילה לא החל, כך שמשרד הרישוי סירב לחדש את רישיון הנהיגה שלו, וכן דרש מן המבקש מעבר מבחן עיוני כתנאי לכך .
כאמור, המבקש עותר להורות על חישוב תקופת הפסילה באופן שתקופת הפסילה תחל מיום מתן גזר-הדין, קרי מיום 16.11.19 (ולא כפי שצוין בבקשה באופן שגוי בבקשה), שכן מאותו מועד לא היה הרישיון בחזקתו, ולכן לטענתו לא היה בידו להפקידו כנדרש.

ב"כ המשיבה התנגד לבקשה. הוא הפנה בתגובתו לפסיקה ממנה עולה כי הסמכות להורות על חישוב תקופת הפסילה על-פי גזר-דין נתונה לרשות הרישוי, ולא לערכאה שנתנה את גזר-הדין. את החלטת משרד הרישוי, כך נטען, ניתן לתקוף בבית-המשפט לעניינים מינהליים.

עיון בפסיקה שצורפה לתגובת המשיבה מעלה כי אכן, הסמכות לחישוב תקופת פסילה שהוטלה בגזר-דין אינה מסורה לבית-משפט זה אלא לרשות הרישוי (ע"פ 7323/19 אבו שריפה נ' מדינת ישראל (26.2.20)). משכך, דין הבקשה להידחות. המבקש חופשי לפנות לרשות הרישוי ולפרט טיעוניו.

עוד יצוין, לגופה של הבקשה, כי החלק בבקשה העוסק בחישוב תקופת הפסילה שהוטלה על המבקש בתיק תעבורה שמספרו צוין בבקשה ובגזר-דין שניתן בו, לפי הנטען, ביום 19.7.17, אינו רלוונטי ממילא לתיק זה, שבו ניתן גזר-הדין ביום 16.11.19, וגם מנימוק זה דין הבקשה להידחות.

למעלה מן הדרוש אוסיף כי בגזר הדין בתיק זה צויין במפורש כי חובת הפקדת הרישיון לשם תחילת מרוץ הפסילה, פירושה גם הפקדת תצהיר חלף רישיון, במקרה בו לא ניתן להפקיד הרישיון עצמו ומשכך, היה על הנאשם להפקיד תצהיר, אם אכן רישיון הנהיגה שלו לא היה בידיו כפי שנטען.

נוכח המפורט לעיל, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"א אלול תש"פ, 10 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.

ניתנה היום, כ"א אלול תש"פ, 10 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.

חתימה


מעורבים
תובע: רביע יזבכ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: