ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נ. מ. נגד צחי עמנואל :

בפני כבוד השופטת הבכירה – אירית מני- גור

תובע

נ. מ.

נגד

נתבעים

  1. צחי עמנואל
  2. מגדל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפני בקשה למנות לתובע מומחה בתחום האורתופדיה ומומחה בתחום הפסיכיאטריה בעקבות פגיעתו בתאונת דרכים ביום 10.4.19, עת רכב על אופניים חשמליים ונפגע מרכב מרכב בו נהג נתבע 1. הנתבעת ביקשה להורות על פיצול הדיון בשאלת החבות, הואיל ולטענתה אופנים חשמליים הם בבחינת רכב מנועי ודין התביעה נגדה להידחות, ולגופה של בקשה, הנתבעת הותירה לשיקול דעת ביהמ"ש אם להורות על מינוי אורתופד והתנגדה למינוי פסיכיאטר.

מעיון בתיעוד הרפואי שצורף עולה כי קיימת ראשית ראיה ורצף טיפולי למנות לתובע אורתופד ופסיכיאטר. בעקבות התאונה התלונן התובע על כאבי צוואר, חבלת ראש, חבלה ביד ימין, בברך וקרסול ימין. התובע נבדק ונמצא שבר בשורש כף יד שמאל. בהמשך ביצע התובע סקירה טומוגרפית לע"ש מותני, ונמצא כי הוא סובל מבלט דיסק בחוליות L5-S1. בתחום הנפשי צירף התובע מסמך ובו תועדו מספר פגישות של התובע עם פסיכיאטר שם התלונן התובע על התפרצויות כעס, חרדה, דיכאון והפסיכיאטר נתן לו טיפול תרופתי.
נוכח שאלת החבות האם אופניים חשמליים הם בבחינת רכב מנועי אם לאו, אני קובעת כי בשלב זה יישאו הצדדים בשכ"ט המומחה בחלקים שווים. אני מורה לתובע להפקיד מחצית שכ"ט המומחים +מע"מ בקופת בימ"ש, ולאחריו יעתור ב"כ התובע להוצאת כתב מינוי למומח ים. הנתבעת תעביר את שכ"ט המומחים ישירות לידי המומח ים.

שכר טרחת המומחים ניקבע ל-5,000 ₪+מע"מ למומחה האורטופדי ו-6,000 ₪+מע"מ למומחה בתחום הפסיכיאטרי .

ניתנה היום, ה' אב תש"פ, 26 יולי 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נ. מ.
נתבע: צחי עמנואל
שופט :
עורכי דין: