ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סמדר רול נגד אידה טל נחמיאס :

בפני כבוד הרשם הבכיר צוריאל לרנר

תובעים

1.סמדר רול
2.שימי אליאל

נגד

נתבעים
1.אידה טל נחמיאס
2.דני נחמיאס
3.אהרון סמואל
4.יחזקאל נחמיאס

פסק דין

בפני תביעה קטנה, בסך 34,000 ₪, שעניינה דרישת פיצוי מוסכם ופיצוי עבור נזק. בנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה לפשרה על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על טענות הצדדים ועל החומר שבתיק. כך הסכימו הצדדים, וטוב שכך הסכימו, שכן "יפה כוח פשרה מכוח הדין" (תוספתא, סנהדרין א', ט"ו). מטבע הדברים, נוכח אופיו של סוג זה של הכרעה במחלוקת, והיתרונות הגלומים לשני הצדדים מכך שעניינם לא יפורט בפסק-דין המתפרסם ברבים, לא אדרש כאן לטענות הצדדים.

"פסיקה בדרך של פשרה פירושה שבית המשפט לא ידרש להכריע את הדין... אלא משמעותה שביהמ"ש יתן פסק דין על דרך הביניים והמיצוע שבין טענות שני הצדדים." (ר' ת.א. (ב"ש) 187/93 – פרץ אשר נ. קופ"ח של ההסתדרות, תק-מח 95(3), 240).

לאחר ששקלתי את הסיכויים והסיכונים של שני הצדדים, ועיינתי בכתבי הטענות ובטענות הצדדים ובמסמכים שלפני, אני קובע שיהיה זה נכון וצודק, כסילוק סופי ומוחלט של כל טענות הצדדים בעניין זה, לחייב את הנתבעים לשלם לתובע ים סך כולל של 18,000 ש"ח. סכום זה ישולם תוך 60 יום מהיום, אחרת יצבור הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מהיום. בכפוף לתשלומו – יוחזרו השיקים שהושארו לביטחון בידי התובעים.

המזכירות תשלח העתק פסק-הדין לצדדים.

ניתן היום, ב' אב תש"פ, 23 יולי 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סמדר רול
נתבע: אידה טל נחמיאס
שופט :
עורכי דין: