ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כספא ליסינג בע"מ נגד הפניקס חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

כספא ליסינג בע"מ

נגד

הנתבעת
הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. לאחר ששמעתי את העדויות , במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 21.7.20, והתרשמתי מ הן, עיינתי בכתבי הטענות, בטפסי ההודעה, בתמונות הנזק לרכב התובעת, בתמונות הרכבים מזירת התאונה, לאחר התאונה, וביתר הראיות, אני מוצאת לקבוע כי דין התביעה להתקבל בחלקה. על בסיס מכלול הראיות שהוצגו ועל פי מבחני הסתברות הנוהגים במשפט האזרחי, מצאתי לקבוע כי האחריות לגרימת התאונה רובצת לפתחו של נהג משאית הנתבעת תוך זקיפת אשם תורם בשיעור 15% לחובת נהג רכב התובעת, המהווה עילה להפחתת הפיצויים לתובעת אך אינו מקים לנתבעת, או למי מטעמה, עילת תביעה נגדית.

לכן, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת סכום של 7,507 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 15.3.19 ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן תישא הנתבעת באגרה בסך 379 ₪, שכר עד התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עו"ד בסכום כולל של 1,800 ₪. הנתבעת תישא בשכר העד מטעמה.

נוכח ההסכמה לפסיקה לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-198 4, תשיב הגזברות לתובעת, באמצעות ב"כ, את המחצית השנייה של האגרה.

ניתנה היום, א' אב תש"פ, 22 יולי 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כספא ליסינג בע"מ
נתבע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: