ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית מודיעין-מכבים-רעות נגד חיים בוטנרו :

בפני כבוד ה שופטת רבקה גלט

מאשימה

עיריית מודיעין-מכבים-רעות

נגד

נאשם
חיים בוטנרו

בית המשפט הודיע לנאשם כי משמעות בקשתו לשפיטה בהעדרו היא שלא הוכחו טענותיו, ועל כן יהא על בית המשפט להרשיעו. הנאשם לא מסר תגובתו להחלטה זו למרות אורכות שניתנו.

פסק דין

לנאשם מיוחסת עבירה של השארת רכב בגן ללא היתר מראש העירייה או מפקח, עבירה לפי סעיף 53 לחוק עזר מודיעין-מכבים-רעות (שמירת איכות הסביבה, מניעת מפגעים ושמירת הסדר והניקיון), התשנ"ו-1996. הנאשם ביקש להישפט וביום 06.02.20 הוגש כתב האישום.

ביום 21.06.20 פנה הנאשם לבית המשפט ומסר, כי אינו יכול להתייצב למשפטו מסיבות רפואיות. בפנייתו לבית המשפט הוא ציין, כי ביצע את העבירה מסיבות רפואיות וביקש לבטל הקנס או לחלופין לשפוט אותו שלא בפניו.

הצדדים לא הגיעו לידי הסכמות ביניהם, והתביעה מבקשת להרשיע את הנאשם.

בית המשפט הודיע לנאשם כי משמעות בקשתו לשפיטה בהעדרו היא שלא הוכחו טענותיו, ועל כן יהא על בית המשפט להרשיעו. הנאשם לא מסר תגובתו להחלטה זו למרות אורכות שניתנו.

יוצא אפוא, כי הנאשם לא הוכיח טענותיו בשום אופן, אף כי היה בידו לכל הפחות לצרף מסמכים שיאשרו כי מצבו הרפואי חייב חנייה לצורך יציאה דחופה מן הרכב.

לאור האמור, הוכחה העבירה ולא הוכחו טענות הנאשם. על כן, ומכח סעיף 240 לחוק סדר הדין הפלילי[נוסח משולב], התשמ"ב-1982, אני מרשיעה את הנאשם בעבירה שבכתב האישום.

הנאשם לא הציג בפנייתו לבית המשפט מסמכים התומכים בטענותיו לעניין מצבו הרפואי הן בהקשר לנסיבות העבירה והן בהקשר לאי התייצבותו למשפט.

רק משום שהתביעה נכונה להפחית את סכום הקנס, לא ייגזר כפל הקנס כמקובל.

אני גוזרת על הנאשם קנס כספי בסך 300 ₪ או 2 ימי מאסר תמורתו.

הקנס ישולם תוך 30 יום ממועד המצאת פסק הדין לנאשם.

זכות ערעור כדין.
המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום, ט"ו תמוז תש"פ, 07 יולי 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עיריית מודיעין-מכבים-רעות
נתבע: חיים בוטנרו
שופט :
עורכי דין: