ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תחיה גורן נגד רשות ניקוז ירקון :

בפני כבוד ה שופט דניאל פיש

תובעים

תחיה גורן

נגד

נתבעים
רשות ניקוז ירקון

החלטה

1. ביום 5.6.20 ניתנה הודעה על ידי הצדדים לפיה הגיעו לכלל הסכמה שהערכים שנקבעו בשומת המומחה יצחק סיון מקובלים עליהם על מנת לסיים את המחלוקות בערר מחוץ לכותלי בית הדין. בהתאם, התבקש שבית הדין יורה על תשלום הפיצוי בהתאם לערכי השומה. בנוסף, הצדדים ביקשו לטעון לעניין ההוצאות.

2. לטענת העוררת, חוות דעת השמאי שמונה מטעם בית הדין קרובה יותר לחוות הדעת מטעם המשיבה אך עדיין שווי המקרקעין גבוה ב-25% מהשווי שנקבע בחוות הדעת מטעם המשיבה. נטען שיש לפסוק לעוררת הוצאות בגין תשלום שכ"ט השמאי מטעמה, החזר אגרה והחזר בגין מחצית שכ"ט השמאי מטעם בית הדין ושכ"ט עו"ד. נטען שהמשיבה לא נגררה להליך סרק וניהול הדיון היה יעיל. נטען שהעוררת פעלה למיצוי זכויותיה כנגד הפגיעה הקניינית בה.

3. לטענת המשיבה, משומת השמאי עולה כי השמאי דחה את טענת העוררת וקיבל את עמדת המשיבה כמעט במלואה. נטען שלמעשה, שווי הקרקע שנקבע ע"י השמאי מהווה את הסכום שהוצע מלכתחילה לפנים משורת הדין לעוררת בצירוף תמריץ העדר תביעות. נטען שמדובר בהליך סרק. נטען שעולה שהעוררת מבקשת החזר הוצאות על אף טענתה לפיה "הפסידה בהליך", דבר המנוגד להלכה הפסוקה. נטען שיש לחייב את העוררת בהוצאות המשיבה.

4. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים הגעתי למסקנה שכל צד יישא בהוצאותיו. מחד, לעוררת זכות לפעול למיצוי זכויותיה והיא אכן עשתה זאת ביעילות, מנגד, במבחן התוצאה, ניתן היה להגיע לתוצאה כמעט זהה ללא צורך בניהול ההליך. בנסיבות, כל צד יישא כאמור בהוצאותיו.

אבקש מהצדדים למסור הודעה משותפת בדבר הסכמתם למתן פסק דין ע"י אב בית הדין כדן יחיד המורה על תשלום הפיצוי לעוררת בהתאם לערכי השומה של השמאי יצחק סיון.

ניתנה היום, ז' תמוז תש"פ, 29 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תחיה גורן
נתבע: רשות ניקוז ירקון
שופט :
עורכי דין: