ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד בן עיון נגד דוד לובינסקי בע"מ :

לפניי
כבוד ה רשמת הבכירה דליה אסטרייכר

תובע

דוד בן עיון

נגד

נתבעת
דוד לובינסקי בע"מ

פסק דין

לפניי
כבוד הרשמת הבכירה דליה אסטרייכר

תובעת

דוד בן עיון

נגד

נתבעת
דוד לובינסקי בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה כספית לפיצוי התובע בגין אי מתן הודעה על קבלה/אי קבלה לעבודה.
לטענת התובע, הוא התראיין אצל הנתבעת במשך חודשיים וחרף פניותיו הרבות לא נמסרה לו כל הודעה מטעם הנתבעת באם התקבל לעבודה אם לא.
התובע העמיד את תביעתו בסכום המקסימלי בתביעות קטנות בסך של 34,000 ₪.
הנתבעת מצידה טענה כי התובע הציע את מועמדותו לתפקיד איש מכירות, אלא שלאחר ראיונות, בדיקת משימה שניתנה לו נמצא כי כישוריו אינם מתאימים לתפקיד ונמסרה לו הודעה בהתאם.

לאחר שעניינתי בכתבי הטענות ונספחיהם כמו גם במוצגים שהוגשו ושמעתי את טענות הצדדים, הגעתי למקנה כי דין התביעה להידחות.

חרף טענות התובע, כי תהליך המיון השתרך על פני חודשיים בפועל, ובהתאם להקלטות שיחות הטלפון שביצע התובע והגיש אותם לבית המשפט, התברר כי ההליך המיון החל ביום 10.10 והסתיים ביום 27.10, היינו , פרק זמן של עשרה ימים בלבד (בשים לב כי מדובר בתקופת החגים).

חרף טענות התובע, ביום 13.11 נשלח למייל שמסר לנתבעת הודעה בדבר אי קבלתו לעבודה.
המייל צורף בכתב ההגנה (נספח ב' 1). התובע אישר כי זהו המייל שברשותו, אלא טען כי מעולם לא קיבל את המייל והציג מסמך (ת/1) אשר יש בו על פניו להצביע על אי קבלת המייל.
אין ב-ת/1 ולא כלום, אין במסמך זה כל אינדיקציה התומכת בגרסת התובע לעניין אי קבלת המייל, ומכל מקום גם אם הייתה כזו וככל שהייתה תקלה כלשהי והמייל לא התקבל אצל התובע, אין בכך כדי להצביע על התרשלות כלשהי מטעם הנתבעת ששלחה הודעה כאמור לתובע על אי קבלתו לתפקד כנדרש על פי דין.

התובע מצדו שלח הודעה אחרונה אל הנתבעת ביום 27.10, כעשרה ימים לאחר שהחל את התהליך ומאז לא נעשתה מצדו כל פנייה נוספת אל הנתבעת וככל שהיה מעוניין לדעת מה עלה בגורל מועמדותו ככל שלשיטתו לא קיבל תשובה מוזמן היה ליצור קשר עם הנתבעת, יצירת קשר שלא נעשתה.

פרק זמן של עשרה ימים הוא אך סביר שייקח לצורכי ריאיון לתפקיד חדש, וודאי שמדובר בתקופת חגים. לא ברור אילו נזקים בגינם תובע התובע לא פחות מ- 34,000 ₪ נגרמו לו.

התביעה נדחית.
התובע ישא בהוצאות הנתבעת בסך של 500 ₪. סכום זה ישולם תוך 30ימים שאם לא כן ישא ריבית והפרשי הצמדה מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן היום, ו' תמוז תש"פ, 28 יוני 2020, בהעדר הצדדים.

ניתנה היום, ו' תמוז תש"פ, 28 יוני 2020, בהעדר הצדדים.

חתימה


מעורבים
תובע: דוד בן עיון
נתבע: דוד לובינסקי בע"מ
שופט :
עורכי דין: