ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עורכי דין לקידום מנהל תקין נגד מועצה מקומית לקיה :

לפני: כבוד סגן הנשיא השופט צבי פרנקל

התובעת:
עורכי דין לקידום מנהל תקין

-
הנתבעים:
1. מועצה מקומית לקיה
2. מוחמד אלבדור- מבקר הפנים במ.מ. לקיה

פסק דין

1. הצדדים הגיעו להסכמה על מחיקת התביעה, מאחר שהתובענה הפכה להיות תאורטית לאחר שהנתבע 2 הפסיק לשמש כממונה על חופש המידע בנתבעת 1.

2. בתובענה ביקשה התובעת שיינתן צו המורה על בטלות בעניינו של הנתבע 2 על תפקיד ממונה חופש המידע בנתבעת 1 מהסיבה שפקודת המועצות המקומיות קובעת רשימה סגורה של תפקידים בהם רשאי להחזיק מבקר המועצה המקומית בנוסף לתפקידו כמבקר, ותפקיד הממונה על חופש המידע אינו אחד מהם.

3. הנתבעים הודיעו שביום 14.06.2020 מונתה גב' מייזל כממונה על חוק חופש המידע בנתבעת 1 וזאת על רקע בקשתו של הנתבע 2 לסיים את תפקידו כממונה על חופש המידע. הנתבעים מבקשים שלא לחייב אותם בהוצאות מאחר שלא התקיים הליך וכן מהסיבה שלא תביעת התובעת היא זו שגרמה להחליף את הנתבע 2 מתפקידו, אלא, מהסיבה שהוא ביקש לסיים את תפקידו כממונה על חופש המידע.

4. לאחר שבחנתי את טענות הצדדים, אני קובע שהנתבעת 1 תישא בהוצאות התובעת ובשכר טרחת בא כוחה בסך כולל של 1,500 ₪. התובעת פנתה לפני הגשת התביעה אל הנתבעת (ביום 01.11.2019 וביום 05.02.2020) ורק לאחר הגשת התביעה הודיעו הנתבעים על החלפת הנתבע 2 מתפקידו כממונה על חופש המידע.
מקום בו ארגון הביא לתיקון פגם בהתנהלות רשות מנהלית ומתברר כי ההליך שנקט תרם לתיקון הפגם, מן הראוי לשפותו בגין ההוצאות שהוציא לעניין ניהול ההליך.

הסכום שפסקתי משקף את האגרה ששולמה ואת הכנת התביעה לרבות המחקר המשפטי שהכינה התובעת.

5. לאור מצבה הכלכלי של הנתבעת 1, כפי שפירטו באי כוחה ב תגובתם מהיום, תשלם הנתבעת 1 את ההוצאות בתוך 60 יום מיום קבלת פסק הדין אחרת הסכום יישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, ז' תמוז תש"פ, (29 יוני 2020), בהעדר הצדדים וישלח אליהם.


מעורבים
תובע: עורכי דין לקידום מנהל תקין
נתבע: מועצה מקומית לקיה
שופט :
עורכי דין: