ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר שלמה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט גיל קרזבום, סגן נשיא

מבקש

מאיר שלמה
באמצעות בא כוחו עו"ד אמיר בר דיין

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

הבקשה וטענות הצדדים
לפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין דו"ח שעניינו נהיגה במהירות שמעל המהירות המותרת . לטענת המבקש הוא לא הגיש בקשה להישפט במועד מהטעם שאיבד את הדו" ח. לגופו של עניין טען שלא ביצע את העבירה, והעלה מספר טענות הגנה.

המשיבה מתנגדת לבקשה מהטעם שהבקשה להארכת מועד להישפט לא הוגשה במסגרת התקופה שנקבעה בחוק.

דיון והכרעה
לאחר ששקלתי את הבקשה וטענות הצדדים אני מחליט לדחותה.

אשר לטענת המבקש לפיה אי הגשת הבקשה להישפט נבעה מאיבוד הדו"ח, אין בה כדי להוות עילה להארכת המועד להישפט. גם אם המבקש איבד את הדו"ח כפי טענתו, היה עליו לפנות למרכז לפניות נ הגים על מנת לקבל עותק ממנו, ולא לשקוט על שמריו. בהקשר זה, כבר נפסק לא פעם כי טעות בתום לב אינה מהווה עילה לקבלת בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר (ראה רע"פ 9142/01 סוראיה איטליא ו- רע"פ 5377/03 וגדי ג'מאל ), והדברים יפים גם ביחס לבקשה להארכת מועד להישפט. בנסיבות אלו, המבקש לא הראה סיבה מוצדקת לאי הגשת הבקשה במועד.

לגופו של עניין, המבקש הכחיש את ביצוע העבירה והעלה מספר טענות הגנה כלליות (מכשיר המדידה לא היה מכויל ו/או האפשרות שנמדד רכב אחר ולא רכב המבקש) , אך כאמור מדובר בטענות כלליות שאין בהן כדי להצדיק את קבלת הבקשה ראה בהקשר זה רע"פ 2474/18 ‏ ‏ יואל גולדברג עו"ד נ' מדינת ישראל שם נקבע כי : "בקשה לביטול פסק-דין שניתן בהיעדר, בטענה לעיוות דין, צריכה להיות מלווה בתשתית ראייתית בעלת משקל המצביעה על פוטנציאל ממשי לשינוי התוצאה", והדברים יפים גם ביחס לבקשה להארכת מועד להישפט.

המבקש לא פירט מדוע לטעמו מכשיר המדידה לא היה מכויל ולא ביסס את טענתו בראיה כלשהי. אשר לטענתו לפיה ייתכן והשוטר מדד רכב אחר, מדובר בטענה שגם היא נטענה ללא כל בסיס ראייתי. בהקשר זה יצוין, ש הדו"ח עצמו מפורט כנדרש, וכולל את: העובדה שהשוטר שמר עם רכב המבקש על קשר עין רציף מרגע ביצוע העבירה ועד עצירתו, העובדה שהשוטר הבחין ברכב מגיע לכיוונו בנתיב השמאלי מתוך שני נתיבים ללא שום הפרעה בשדה הראיה, והעובדה שהשוטר כיוון את הנקודה האדומה שבעינית לכיוון מרכז הרכב בחלקו הקדמי ולזר עליו. עובדות אלו מצביעות על כך שהיה זה רכב המבקש שנמדד ולא רכב אחר. כאמור לא הוצגה כל ראיה אחרת לסתור.

מעבר לנדרש, אציין שבמעמד קבלת הדו"ח המבקש לא כפר במיוחס לו, וא מר את הדברים הבאים: " בסדר ".

לאור כל האמור לעיל , לא שוכנעתי כי ייגרם למבקש עיוות דין אם בקשתו תדחה.

הבקשה נדחית.

להודיע לצדדים.

ניתנה היום, ז' תמוז תש"פ, 29 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאיר שלמה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: