ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבראהים נאזם אבראהים נגד סאלח יוסף :

בפני כבוד השופט ג'מיל נאסר, שופט בכיר

תובע

אבראהים נאזם אבראהים, עו"ד

נגד

נתבע

סאלח יוסף

החלטה

בפניי עתירת התובע למתן צו מניעה זמני, ומנגד, עתירת הנתבע למתן רשות להגן בתיק העיקרי.

זה עתה סיימתי לשמוע את טענות הצדדים בזיקה לשתי העתירות הנ"ל.

כבר אציין כי בכל הקשור לעתירת הנתבע למתן רשות להגן, קיימת הסכמה מצד התובע (הדבר צוין מפורשות במהלך הדיון, הגם שלא נרשם בפרוטוקול).

בכל הקשור לעתירה למתן צו זמני: אין מחלוקת כי הנתבע השלים את בניית הגדר נשוא הדיון , אשר גולשת מטר אל תוך אדמתו של התובע. במהלך הדיון הוגשה תמונה אשר מתארת את המצב בשטח (מסומנת בזאת על ידי מש/1). התובע מבקש במסגרת הסעד הזמני למנוע מאת הנתבע לעשות עבודות נוספות כלשהן שיכולות לקבוע מצב סופי באותו מטר אדמה אשר שייך לו, ואשר נמצא כעת בחזקתו של הנתבע. התובע הוסיף ו מציין כי הגדר נבנתה ללא היתר, דבר אשר מקשה גם על כל פתרון עתידי של המחלוקת.
הנתבע מתנגד לסעד הזמני וטוען כי בניית הגדר בעומק מטר אל תוך חלקתו של התובע נעשתה בהסכמה מפורשת מצדו, לרבות בנוכחות המודד זיאד פראג' (אשר העיד במהלך הדיון היום אודות ההסכמה הנ"ל). בנוסף, הועלו טענות הקשורות ליסודות שבית המשפט שוקל במסגרת סעד זמני.

לאחר ששקלתי את מלוא הנתונים, ולצורך שימור המצב הקיים עד מתן הכרעה סופית בתיק העיקרי , ותוך התחשבות בנתוני השטח (כפי שאלה עולים באופן ברור מהתמונה מש/1) אני מחליט כדלקמן:

א. אני אוסר על הנתבע לבצע עבודות נוספות כלשהן בשטח הפלישה של מטר לאורך הגדר כפי שהדבר מופיע בתמונה מש/1. יובהר כי כעת מונח כורכר על השטח הנ"ל. מעבר לכך, חל צו מניעה זמני זה.

ב. למען הבהירות אציין כי אין בצו בסעיף א' לעיל כדי למנוע מהנתבע לבצע עבודות של יציקת בטון ביתרת השטח שבחזקתו כפי שמופיע בתמונה מש/1.

ג. צו זה ייכנס לתוקף עם מתן החלטה זו. יחד עם זאת, התובע יפקיד בקופת בית המשפט סך של 20,000 ₪ תוך 15 יום. בהעדר הפקדה, יבוטל הצו.

ד. אני קובע הוצאות משפט בסך 3000 ₪ בגין ההליך הזמני אשר ישולמו בהתאם לתוצאת הדיון בתיק העיקרי.

לעניין התיק העיקרי:
ניתנת (בהסכמה) רשות להגן לנתבע. התצהיר שצורף לבקשה למתן רשות להגן יהווה כתב הגנה מטעמו.

הצדדים ישלימו את ההליכים המקדמיים בתיק העיקרי תוך 30 יום מהיום.

אני שב ומציע לצדדים לנהל הידברות ישירה ביניהם על מנת להגיע למוצא מוסכם של המחלוקת אשר יתחשב במצב הקיים דהיום.

המזכירות תעביר החלטה זו אל הצדדים.

ניתנה היום, כ"ה סיוון תש"פ, 17 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבראהים נאזם אבראהים
נתבע: סאלח יוסף
שופט :
עורכי דין: