ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מתן דבורקין נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת רות שפילברג כהן

מבקש

מתן דבורקין

נגד

משיבים

  1. מדינת ישראל
  2. המרכז לגביית קנסות ואגרות

החלטה

1. לאחר עיון וכעולה מבירור שנערך במזכירות בית המשפט , אני מורה על תיקון החלטות קודמות מיום 20.5.20 ומיום 26.5.20, אשר התבססו על המידע שהגיע מן המבקש בלבד, שהיה מידע חלקי.

2. סכום הקנס, העומד על שיעור של 6,000 ₪ (קרן בלבד), ישולם ב-10 תשלומים שווים ורצופים בסך 600 ש"ח לחודש, החל מ-10.6.20 ובכל 10 בחודש, בחודשים העוקבים שלאחר מכן.

3. סכום חילוט ההתחייבות, העומד על שיעור של 2,000 ש"ח (קרן בלבד), ישולם ב-10 תשלומים שווים ורצופים בסך 200 ש"ח לחודש, החל מ-10.6.20 ובכל 10 בחודש, בחודשים העוקבים שלאחר מכן.

4. המרכז לגביית קנסות יפיק שוברים מתוקנים לתשלום, בניכוי כל תשלום שהנאשם שילם על חשבון קרן הקנס או חילוט ההתחייבות, ויעבירם לידי המבקש באמצעות ב"כ.

5. מובהר כי מדובר בסכומי הקרן שבגזר הדין וכי כל חיוב בגין ריבית או הצמדה - בטל.

6. העיקול על חשבון הבנק של המבקש בגין חוב זה - יבוטל.

7. באם המבקש לא יעמוד בתשלומים כסדרם - יתווספו תוספות הפיגורים והריביות שהיו בתוקף ערב הגשת הבקשה על-ידו, החוב יישא ריבית והצמדה כדין מאותו מועד ועד לתשלום המלא בפועל , ויחודשו הליכי הגבייה.

8. הצורך בתיקון ההחלטות מקורו בבירור שערכה המזכירות מול המרכז לגביית קנסות, ממנו עלה כי קרן הקנס הנה בסך 6,000 ש"ח ולא בסך 6,500 ₪ כפי שצוין בהחלטות קודמות בהתאם למידע שגוי שהמבקש פירט בבקשתו, ואילו קיימת בנוסף התחייבות לחילוט בסך 2,000 ₪.
כן הובהר כי שני הסכומים נתונים לגבייה באמצעות שוברים נפרדים.
עוד מדברי המזכירות גובה סכומי הקרן כאמור הודע לב"כ המבקש ומוסכם עליו.

אי לכך, ניתנת בזה החלטה מתקנת המבטלת ההחלטות הקודמות שבכותרת.

להודיע לצדדים ולמרכז לגביית קנסות.

ניתנה היום, י' סיוון תש"פ, 02 יוני 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מתן דבורקין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: