ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ועדה לתכנון ובנייה רמלה מחוז מרכז נגד אמין חופאש :

בפני כבוד ה שופטת הדס רוזנברג שיינרט

מבקשת

ועדה לתכנון ובנייה רמלה מחוז מרכז

נגד

משיב
אמין חופאש

החלטה

בפניי בקשה שלישית להארכת מועד לביצוע צו הריסה מנהלי ב – 30 ימים , אשר הוגשה בפרק הזמן הנקוב בתקנות ואשר צורפו אליה המסמכים הדרושים בהתאם לתקנות. המועד האחרון לביצוע הצו הוא ה – 2.5.20 .

בתאריך 25.3.20 הועברה הבקשה לתגובת ב"כ המשיב עד לתאריך 19.4.20, ברם עד למועד כתיבת החלטה זו לא הועברה תגובה מטעם המשיב לבקשה.

מן הבקשה ו מתצהירו של סגן מנהל מחוז מרכז במבקשת, מר תומר מעוז, עולה כי בשל משבר הקורונה הפוקד את ישראל ונוכח חג הפסח, לא ניתן יהיה לבצע את הצו במועדו וזאת הן מטעמים הנוגעים לאבטחה ולסיוע משטרתי בביצוע הצו והן מטעמים בריאותיים כאמור בהנחיות משרד הבריאות והתקנות לשעת חירום שהותקנו בהמשך להן. טעמים נוספים נוגעים לסדרי עדיפויות בביצוע פעולות אכיפה וביטחון באזור המקרקעין ובסביבתם בתקופה זו.
ממכתבו של נצ"מ אזולאי, ראש מתפ"א, מתאריך 22.3.20, ניתן ללמוד כי עפ"י הנחיית מחלקת המבצעים של המשטרה, החל מה – 19.3.20 ועד להודעה חדשה, אין לבצע הריסה רגישות או הריסות הדורשות כוחות מוגברים או פריסה צפופה. כמו כן, על רקע מצב החירום ובשל הפעלת משטרת ישראל במשימות שעניינן התמודדות עם מחלת הקורונה, בקשות סיוע חדשות למתפ"א לא יועברו לביצוע.

בהמשך להחלטתי מיום 23.11.19 בנוגע לצו ההריסה מושא הבקשה, על יסוד הטעמים שפורטו בבקשה, בתצהיר שצורף אליה ובמכתבו של נצ"מ אזולאי , לאחר ששקלתי את האינטרס הציבורי שבביצוע הצו ואת הקשיים שגרמו לאי ביצועו של הצו בעת הזו , ובהיעדר תגובה מטעם המשיב, אני מאריכה את המועד לביצוע צו ההריסה שבנדון ב – 30 ימים ממועד סיום תוקפו של הצו, כל זאת בהתאם לסמכותי לפי סעיף 224(ב) לחוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965 ולפי תקנה 4(ב) לתקנות התכנון והבניה ( סדרי דין בבקשה לעניין צו הריסה מנהלי ), תש"ע – 2010.

זכות ערר כדין.

המזכירות תעביר ההחלטה בדחיפות לצדדים.

ניתנה היום, כ"ט ניסן תש"פ, 23 אפריל 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ועדה לתכנון ובנייה רמלה מחוז מרכז
נתבע: אמין חופאש
שופט :
עורכי דין: