ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנה דויטש נגד המוסד לביטוח לאומי :

27 מרץ 2020
לפני: כבוד השופט כאמל אבו קאעוד - סגן נשיא
התובע:
חנה דויטש

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

הנני ממנה כמומחה יועץ רפואי מטעם ביה"ד את פרופ' יורם בייט (מומחה בתחום יילוד וגניקולוגיה ) על מנת שיחווה את דעתו בדבר זכאותה של התובעת לגמלת שמירת הריון.

ואלה העובדות הרלבנטיות כעולה מן התיק:

התובעת ילדה ביום 25.5.19. התובעת נשואה בת 36 אם לתשעה ילדים.
הנתבע הכיר לתובעת בשמירת הריון מיום 20.3.19 ועד ליום 25.5.19 יום הלידה.
הנתבע דחה זכאות התובעת לשמירת הריון לתקופה שמיום 10.1.19 ועד ליום 19.3.19.
התובעת עצמאית בעלת משפחתון של התמ"ת, מטפלת בחמישה ילדים בני שלושה חודשים עד שנה וחצי, עם כל הכרוך בכך. המשפחתון פעיל בין השעות 7:30 עד 16:00 וכן בימי שישי, סך הכל 50 שעות שבועיות.

המומחה מתבקש לחוות את דעתו בעניין הבא:

האם היעדרותה של התובעת מעבודה בתקופה שבין 10.1.19 ועד 19.3.19, מתחייבת בשל מצב רפואי הנובע מההיריון והמסכן את התובעת או את עוברה .

ככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.

המומחה מתבקש לתן חוות דעתו תוך 30 יום מיום קבלת ההחלטה והחומר הרפואי. לשימת לב המומחה, ככל שלא תתקבל חוות הדעת בתוך 45 יום , ישקול בית הדין ביטול המינוי ומינוי מומחה חלופי.

המומחה יערוך את חוות הדעת בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש], התשל"א - 1971 (להלן – "פקודת הראיות"), ובכלל זה יפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, וכן יצהיר כי ידוע לו שחוות דעתו ניתנת במקום עדות בבית הדין על המשתמע מכך.

המזכירות תצרף להחלטה זו "דף הנחיות" למומחה בהתאם להנחיות בדבר מינוי מומחים ויועצים רפואיים וכן תעביר למומחה את תיקה הרפואי של התובעת מקופת חולים לאומית (נסרק לתיק ביום 3.2.20).

ניתנה היום, ב' ניסן תש"פ, (27 מרץ 2020) בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: חנה דויטש
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: