ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר אלמקייס נגד המוסד לביטוח לאומי :

27 מרץ 2020
לפני: כבוד השופט כאמל אבו קאעוד - סגן נשיא
התובע:
מאיר אלמקייס

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

הנני ממנה כמומחה יועץ רפואי מטעם ביה"ד את ד"ר נחמיה בלומברג (מומחה בתחום כירורגיה אורתופדית) על מנת שיחווה את דעתו בדבר פגיעתו של התובע.

ואלה העובדות הרלבנטיות כעולה מן התיק:

התובע יליד 1958.
התובע עובד כמנהל מחלקת תברואה במועצה אזורית גוש עציון כ 36 שנים נכון למועד האירוע.
ביום 16.3.17 במהלך העבודה התובע ניגש לפתוח מכסה כבד של פתח ביוב באמצעות מוט ברזל בשתי הידיים ובמשיכה כלפי מעלה. תחילה המכסה לא נפתח כי הוא תפוס. לאחר מכות שנתן התובע בפטיש על המכסה ומשיכה נוספת נפתח המכסה מעט ומשך אותו כלפי מטה (להלן: "האירוע"). בעת הזו חש התובע כאב חד בכתף ימין.
לאחר התאונה המשיך בעבודתו אולם נמנע מביצוע עבודה פיזית.
תאריך פניה ראשונה לרופא היתה ב 20.4.17.

המומחה מתבקש להשיב על השאלות הבאות:

מהו הליקוי ממנו סובל התובע בכתף ימין?
האם ישנו קשר סיבתי בין האירוע המתואר לעיל לבין ליקויו של התובע בכתף ימין?

ככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.

המומחה מתבקש לתן חוות דעתו תוך 30 יום מיום קבלת ההחלטה והחומר הרפואי. לשימת לב המומחה, ככל שלא תתקבל חוות הדעת בתוך 45 יום , ישקול בית הדין ביטול המינוי ומינוי מומחה חלופי.

המומחה יערוך את חוות הדעת בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש], התשל"א - 1971 (להלן – "פקודת הראיות"), ובכלל זה יפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, וכן יצהיר כי ידוע לו שחוות דעתו ניתנת במקום עדות בבית הדין על המשתמע מכך.

המזכירות תצרף להחלטה זו "דף הנחיות" למומחה בהתאם להנחיות בדבר מינוי מומחים ויועצים רפואיים וכן תעביר למומחה את תיקו הרפואי של התובע מקופת חולים מאוחדת (נסרק לתיק ביום 22.8.19).

ניתנה היום, ב' ניסן תש"פ, (27 מרץ 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מאיר אלמקייס
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: