ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף שבי נגד הסיוע המשפטי :

לפני כבוד השופט ציון קאפח

המערער

יוסף שבי

נגד

המשיב

הסיוע המשפטי - מחוז ת"א
ע"י ב"כ עו"ד מלי וורוצלבסקי

פסק דין

ערעור על החלטת הסיוע המשפטי שלא להעניק סיוע משפטי מחמת היעדר סיכוי משפטי סביר.

רקע
עניינו של המערער ידע שני הליכים משפטיים שתוצאותיהם הפכו חלוטות לפני שנים רבות.
ההליך הראשון היה עניינו בבעלות המשיב על דירה, לרבות חצר ומבנים שבתחום החצר. בית המשפט פסק את אשר פסק, חלוקת הבעלות בין הצדדים תוך העמדת חלקו של המערער על 1/7 , והורה על מימוש הדירה כפנויה וחל וקת התשלום עבורה בין הבעלים, בני משפחת המערער. ערעור לבית המשפט המחוזי ובקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון נדחו.
ההליך השני עניינו סוגיית פירוק שיתוף, הליך בו פתחו יתר היורשים. טענות המערער נדחו בחודש ינואר 2017 ובמסגרת החלטה זו מונה כונס נכסים. גם על החלטה זו הוגש ערעור על ידי המערער אשר נדחה תוך השתת הוצאות משמעותיות על המערער.

המערער חפץ להגיש בר"ע לבית המשפט העליון על החלטת כבוד השופטת שרון גלר מבית המשפט המחוזי מרכז מיום 21.11.19 במסגרת תיק 72724-01-19 ,בבקשתו לעיכוב ביצוע פסק הדין למימוש הנכס.
טענות המערער, במישור העובדתי, נדונו אחת לאחת על ידי השופטת גלר ונדחו.
במסגרת ההחלטה נדרשה השופטת גלר ,בין השאר, לטענה כי נושי המערער לא צורפו להליך בבית משפט לענייני משפחה. הטענה נדחתה לפי שאי צירוף הנושים אינו מעלה ואינו מוריד לפי שבכל מקרה הנושים רשאים להטיל עיקול על חלקו של המערער.
אשר לטענה בדבר השבחת הנכס אשר הועלתה גם על ידי המנהל המיוחד ( המערער מצוי בהליכי פשיטת רגל)–נקבע כי אין בה להצדיק את עיכוב ביצוע פסק הדין ומקומה להתחשבנות הכספית בסוף ההליך.

הלכה היא כי בית המשפט העליון ידון בערעור "בגלגול שלישי" רק בסוגיות בעלות חשיבות משפטית וציבורית (ראה בר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור(הדר חיפה בע"מ) פ"ד לו(3),123).

לא נמצאו בנסיבות מקרה זה, אמות המידה המצדיקות הגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון.

כל טענות המערער זכו במשך השנים לבירור מקיף וממצה.

הערעור נדחה אפוא.

בבחינת למעלה מן הדרוש יש להסב שימת לב המערער, כי מסמכים רבים וכתבי טענות בהליכים קודמים צורפו להודעת הערעור ומאוחר יותר "לבקשה לצירוף מסמכים". המסמכים רובם ככולם לא היו רלוונטיים להכרעה זו ואך תרמו לחוסר בהירות.

לפנים משורת הדין, אינני עושה צו להוצאות.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום א' שבט תש"פ , 27 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף שבי
נתבע: הסיוע המשפטי
שופט :
עורכי דין: