ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארטיום חביבולין נגד ינון עסיס :

לפניי
כבוד ה רשמת הבכירה דליה אסטרייכר

תובע

ארטיום חביבולין

נגד

נתבעים

1.ינון עסיס
2.כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה לפיצוי התובע בגין נזקי רכוש שנגרמו לרכבו בתאונת דרכים מיום 17.05.2019.

לטענת התובע, רכבו עמד בנתיב הימני לנסיעה ישר ולמופע אור אדום בצומת כאשר לפתע רכב הנתבעים, אשר הגיע מימין בנתיב המיועד לפניה ימינה בלבד סטה שמאלה לנתיבו, פגע ברכב התובע וגרם לנזקים כפי שמופעים בדו"ח השמאי שצורף לכתב התביעה. עוד טען התובע, כי הנתבע 1 סירב למסור לתובע את פרטיו וכי איתר את פרטיו לאחר שצילם את הרכב ופנה למשטרה לאיתור פרטי הנתבע 1.

הנתבעים הכחישו את המיוחס להם בכתב התביעה. לטענת הנתבע 1, עת נסע ישר וכדין למופע אור ירוק בנתיב הימני מבין שניים הנוסעים ישר , לפתע סטה התובע מנתיב נסיעתו שהיה לשמאלה אל עבר נתיב נסיעת רכב הנתבעים וגרם לקרות התאונה.

לאחר שקראתי את כתבי הטענות וצרופותיהם, עיינתי במוצגים ובתמונות ושמעתי את עדויות הנהגים הגעתי למסקנה כי אחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של הנתבע 1 וממילא כי דין התביעה להתקבל.

שמעתי את עדות התובע והתרשמתי לחיוב באופן בלתי אמצעי מעדותו ומצאתי להעדי פה על פני גרסת הנתבע 1. אני מקבלת את טענת התובע כי הנתבע 1 עקפו מימין על מנת שיוכל להמשיך בנסיעה ישר. שוכנעתי כי הופתע נוכח סטיית רכב הנתבעים לתוך נתיבו וכי ממילא לא יכול היה לעשות דבר בכדי למנוע את התאונה.

אני דוחה את טענת הנתבע 1 ולפיו נסע ישר בנתיב ו כאשר לפתע סטה רכב התובע . גרסתו מרובת סתירות וממילא אינה מתיישבת עם מוקדי הנזק ברכבים כפי שנראה בתמונות שהוצגו לבית המשפט והמדברות בעד עצמן. בעניין זה יצוין כי ככל שטענת הנתבע 1 כאילו שני הרכבי היו בנתיבים המורים ישר הרי שמה לו לתובע לסטות לעבר נתיב הנתבעים. זאת ועוד, הדעת כי ככל שהיה התובע אחראי לקרות התאונה לא היה עומד על קבלת פרטי הנתבע 1, טורח ופונה למשטרה וממילא מגיש תביעה.

בנסיבות אלה, אני מוצאת כי האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של הנתבע 1.

באשר לנזק- התובע הגיש חוות דעת שמאי, לא הוגשה חוות דעת נגדית וממילא חוות דעת זו לא נסתרה. בהתאם לכך, אני מחייבת את הנתבעים, יחד ולחוד, לשלם לתו בע, סך של 4,262 ₪ נושא ריבית והפרשי הצמדה מיום הגשת התביעה, סך של 379 ₪ בגין אגרת בית משפט, וכן שכר טרחת עורך דין בסך של 1,800 ₪ סכומים אלו ישולמו תוך 30 ימים שאם לא ישאו הצמדה וריבית מיום פסק הדין ועד למועד התשלום בפועל.

זכות ערעור, תוך 45 ימים, לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד.
ניתן היום, א' שבט תש"פ, 27 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ארטיום חביבולין
נתבע: ינון עסיס
שופט :
עורכי דין: