ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישראל בניטה נגד דוד וקנין :

בפני כבוד ה שופטת קרן מרגולין-פלדמן

התובע

ישראל בניטה

נגד

הנתבע

דוד וקנין

פסק דין

התובע הזמין אצל הנתבע קורס הכשרת מנעולנים ושילם תמורת הקורס 5,500 ₪ ב-10 המחאות, מתוכן נפרעו 2 בסך כולל של 1,500 ₪.

לטענת התובע, הפר הנתבע את ההסכמות בין הצדדים, כאשר על אף הבטחתו ללמד את התובע את תוכן הקורס בלמידה פרונטלית, הרי שלאחר שלושה מפגשים בלבד, העלה לראשונה הנתבע טענה לפיה על התובע לרכוש מחשב ולהתחיל ללמוד את הקורס באופן אינטרנטי (מקוון).
התובע טוען כי מדובר בהפרה של ההסכם בין הצדדים וכי לו ידע כי יידרש להיעזר במחשב, לא היה מתקשר עם הנתבע בהסכם, שכן הוא איננו מחזיק במחשב בביתו, מעולם לא השתמש במחשב ואף מכשיר הטלפון הנייד שלו הוא מכשיר ישן שאיננו מאפשר שימוש ברשת האינטרנט.
במצב דברים זה, הודיע התובע לנתבע על ביטול ההסכם, ביטל את יתרת ההמחאות והוא דורש לחייב את הנתבע להשיב לו את הסכום ששולם וכן פיצוי בגין עוגמת נפש, טרדה וטורח, בסך של 2,000 ₪.

הנתבע ביקש לדחות את התביעה וטען כי אכן התחייב ללמד את הנתבע בצורה פרונטלית ואף החל בביצוע הקורס, אלא שבשיעור האחרון שנערך לתובע בביתו, טענה רעייתו של התובע כי המקצוע איננו מתאים לו וניסתה לשכנע אותו לסגת מן התחום. לטענתו, כל ניסיון לתאם מפגש נוסף לאחר שיעור זה לא צלח והתובע ביטל את ההסכם באופן חד צדדי ללא כל הצדקה.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ובחנתי את הראיות שהוצגו, מצאתי כי דין התביעה להידחות.

מהקלטה של שיחה שנערכה בין הצדדים אשר נשמעה במעמד הדיון , ניכר כי הנתבע מציע לתובע השלמת הלמידה באופן פרונטלי ואף חזרה על מלוא השיעורים שנלמדו ללא עלות נוספת ואילו התובע מסרב להמשיך בלמידה ומבהיר כי בחר שלא להמשיך בתחום.

יצוין כי אין מחלוקת בנוגע לכך שהנתבע ערך באמצעות מערכת מחשב אפשרות לעיין בתוכנית הלימודים, לרבות סרטונים המאפשרים למידה מעבר לשעות הלימוד הפרונטליות, ואולם לא שוכנעתי כי הנתבע התנה את המשך הלימודים בכך שהתובע ייעזר באתר האינטרנט של הנתבע כדי ללמוד את חומר הלימוד.

למעשה, דומה לכאורה כי מדובר בהצעה שניתנה לתובע כדי שיוכל להיעזר באתר האינטרנט לצורך שיפור לימודיו באופן אינטרנטי, אך לא שוכנעתי כי מדובר היה בתנאי בלתו אין להשלמת הלימודים אצל הנתבע, ובהתאמה, לא שוכנעתי כי הנתבע הטעה את התובע או הפר את ההסכמות שבין הצדדים למתן שיעורים פרונטלי ים.

לפיכך, אני דוחה את התביעה.

לפנים משורת הדין, איני עושה צו להוצאות בגין ההליך כאן.

לצדדים זכות להגיש בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי בתוך 15 ימים.

המזכירות תשלח העתק מפסה"ד לצדדים בדואר רשום .

ניתן היום, כ"ט טבת תש"פ, 26 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ישראל בניטה
נתבע: דוד וקנין
שופט :
עורכי דין: