ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה בניטה נגד המוסד לביטוח לאומי :

26 ינואר 2020
לפני: כבוד השופטת כרמית פלד

התובע:
משה בניטה
ע"י ב"כ: עו"ד צחי פרום

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד עדי אשכנזי

החלטה

ד"ר דוד אנג'ל מתמנה בזאת לשמש מומחה יועץ רפואי (להלן - המומחה) לשם מתן חוות דעת רפואית בתביעתו של התובע להכיר בפגיעה ב כתף שמאל ובכף יד שמאל (CTS) כפגיעה בעבודה.
להחלטה זו מצורפים המסמכים הרפואיים הבאים:
תיק רפואי מקופת חולים מכבי.
חומר רפואי אשר צורף לתצהיר התובע מיום 14.4.19, לרבות מסמכים מבית חולים אסותא [ תשומת לב המזכירות – נספח 3 לתצהיר התובע עמ' 15-49 במערכת הממוחשבת] .
אלה העובדות:
התובע יליד 12.7.65.
התובע עובד כנהג חלוקה ומחסנאי החל מיום 29.1.1989.
התובע עובד 5 ימים בשבוע בין השעה 7:00 עד 17:30.
בין השעות 7:00 ל-11:00 התובע נדרש במשך כשעתיים לפרוק סחורה ממשאיות של טמבור (פחי צבע) ולסדר על מדפים. גובה המדפים עד לגובה 1.67 מטר. התובע מסדר את פחי הצבע ידנית על המדפים. הפחים ששוקלים יותר מונחים על הרצפה ובמדפים העליונים מונחים פחי הצבע ששוקלים פחות (משקל הפחים בין 1 ל-30 קילו). חלק מהפחים מסודרים על גבי מדפים עליונים שגובהם יותר מ-1.67 מטר, ואז נעזר התובע בסולם לצורך הרמת הפחים למדפים העליונים. בשעה וחצי הנוספת, מכין התובע הזמנות לנקודות חלוקה ומעמיס פחי צבע ומשטחים שלמים על משאית. הסידור על גבי משטחים הוא ברובו סידור ידני של הפחים. העמסה של המשטחים על המשאית נעשית באמצעות מלגזה.
התובע נדרש לפרוק סחורה ידנית בכ- 8 נקודות מתוך 15-20 נקודות חלוקה. כל נקודה של פריקה ידנית אורכת בממוצע כ-10 דקות. הסחורה שנפרקת שוקלת בין קילו ל- 30 קילו.
היד הדומיננטית של התובע היא יד ימין.
מצבו הרפואי של התובע כעולה מהרשומות הרפואיות.
המומחה מתבקש להשיב לשאלות הבאות:
מהו הליקוי של התובע בכתף שמאל ובכף יד שמאל ?
האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל?
גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.
ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו:
האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).
ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התובע? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).
המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 30 יום מהיום, בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש] התשל"א 1971, ובכלל זה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונו ולהצהיר שידוע לו כי חוות הדעת ניתנת במקום עדות בבית הדין, על כל המשתמע מכך.
אם מי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית הדין, עם העתק לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.
לעיוני ביום 20.3.20.

ניתנה היום, כ"ט טבת תש"פ, (26 ינואר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: משה בניטה
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: