ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עלי שמישק נגד המוסד לביטוח לאומי :

26 ינואר 2020
לפני: כבוד השופטת כרמית פלד

התובע:
עלי שמישק
ע"י ב"כ עו"ד דן יהלום

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ עו"ד עדי וידנה

החלטה

פרופ' שמואל גוטליב מתמנה בזאת לשמש מומחה יועץ רפואי (להלן - המומחה) לשם מתן חוות דעת רפואית בתביעתו של התובע להכיר באירוע לבבי כפגיעה בעבודה.
להחלטה זו מצורפים המסמכים הרפואיים הבאים:
תיק הרפואי של התובע מקופת חולים כללית;
מסמכים מבית חולים השרון;
מסמכים מבית חולים בלינסון;
מסמכים רפואיים שצורפו לכתב התביעה [נספח א סיכום אשפוז, נספח ג' חווד רפואית מטעם ד"ר מלכה יהלום].
אלה העובדות:
התובע, יליד 1971, עובד מזה שנים כמנהל קבוצת פועלים בחברת בנייה.
ביום ה' 16.1.14 בשעה 15:50 או בסמוך לכך, התנהלה ישיבה במהלכה התפתח ויכוח סוער ולא אופייני בין התובע לבין אחד מהאנשים איתם עבד. במהלך הוויכוח הוצבו לתובע דרישות מקצועיות תובעניות וחריגות והתובע חש כי אין באפשרותו למלא אותן. התובע כעס מאוד, היה בסערת רגשות ממשית ואף יצא החוצה מהישיבה בניסיון להתאושש. במהלך הוויכוח ואחריו חש התובע ברע, ובין היתר, הגיש דפיקות לב, כאבים בחזה ובבטן שלוו גם בזיעה קרה.
כשעה – שעתיים לפני הישיבה חש התובע אי נוחות, מיחושים בחזה ומעין גירוד בחזה. בתחילת הישיבה הרגיש התובע טוב, אולם במהלכה, לאחר אותו ויכוח סוער, השתנתה הרגשתו לרעה.
לאחר הישיבה הובהל התובע מהעבודה לבית חולים השרון שם אובחן לו, בין היתר, פרפור פרוזדורים מהיר ובוצע לו צנתור דחוף, הכל כמפורט במסמכים הרפואיים. התובע היה מאושפז בבית החולים כמפורט בתיעוד הרפואי.
התובע עישן, כמפורט בתיעוד הרפואי.
אחיו של התובע עבר ניתוח לב בגיל 50 +.
מצבו הרפואי של התובע כמפורט בחומר הרפואי.
המומחה מתבקש להשיב לשאלות הבאות:
מהו הליקוי ממנו סובל התובע?
האם התובע עבר אירוע לבבי על פי החומר הרפואי שצורף להחלטת העובדות?
האם קיים קשר סיבתי בין האירוע בעבודה המתואר בעובדות המקרה לבין האירוע הלבבי אותו עבר התובע?
ככל שכן, האם השפעת האירוע בעבודה אינה פחותה בהרבה מהשפעת גורמים אחרים. כלומר, האם השפעת האירוע בעבודה על הופעת הליקוי הינה בשיעור של 20% או יותר ביחס לגורמים אחרים?
ככל שהמומחה ישיב בחיוב לשאלה הקודמת, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה:
האם לדעתך סביר יותר להניח כי האירוע הלבבי היה מתרחש בפרק הזמן בו הוא אירע בפועל גם אלמלא האירוע בעבודה; או שסביר יותר להניח שאלמלא האירוע בעבודה מועד התרחשותו היה נדחה לפרק זמן מאוחר יותר?
המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 30 יום מהיום, בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש] התשל"א 1971, ובכלל זה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונו ולהצהיר שידוע לו כי חוות הדעת ניתנת במקום עדות בבית הדין, על כל המשתמע מכך.
אם מי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית הדין, עם העתק לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.
לעיוני ביום 15.3.20.

ניתנה היום, כ"ט טבת תש"פ, (26 ינואר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: עלי שמישק
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: