ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה כהן נגד ד"ר יוסף זיסלין :

לפני כבוד ה שופט גלעד הס

תובעים

  1. יהודה כהן
  2. מרדכי כהן

נגד

נתבע
ד"ר יוסף זיסלין

החלטה

בהמשך להחלטתי מיום 22.1.20, אני מורה על מינוי מומחה מטעם בית המשפט וזאת לצורך בחינת המחלוקת המקצועית בתיק זה, אני ממנה בזאת את פרופ' אבי ולבסקי, ממרכז בריאות הנפש גהה, טל': 03-XXXX824, כמומחה מטעם בית המשפט בתחום הפסיכוגריאטריה.

המומחה יחווה דעתו לעניין השאלה - האם חוות דעתו של הנתבע הייתה סבירה מנקודת הראות של פסיכיאטר סביר אשר נדרש לחוות דעתו בנוגע לכשירותה של המנוחה באותה עת .

למעשה המומחה יחווה דעתו בשני שלבים, תחילה יחווה דעתו האם חוות דעתו של הנתבע הינה חוות דעת סבירה או חוות דעת שאינה סבירה. לאחר מכן, ורק ככל שיסבור המומחה כי חוות הדעת אינה סבירה, יחווה דעתו מה היא מידת אי הסבירות בחוות הדעת.

הצדדים יעבירו למומחה את כלל חוות הדעת שהוגשו על יד ם, וכן חוות הדעת של הפסיכיאטרים הנוספים הקיימים בתיק, לרבות ניירות העבודה שלהם ואת כל החומר הרפואי וזאת בתוך 30 ימים מהיום. העתק כל פניה אל המומחה יועבר במישרין לצד שכנגד.

שכר טרחה המומחה יעמוד על 5,000 ₪.

בשכר טרחת המומחה, ישאו בשלב זה הצדדים בחלקים שווים. באחריות באי כח הצדדים והמומחה לדאוג כי שכר טרחת המומחה ישולם ישירות למומחה טרם הגשת חוות הדעת.

המומחה מתבקש ליתן את חוות דעתו תוך 60 ימים ובכפוף לתשלום שכר טרחתו. המומחה יציין בחוות דעתו מה היו המסמכים הרפואיים שעמדו בפניו וכן מה היה החומר המקצועי שעמד בפניו .

המומחה יבהיר האם נתן או נותן יעוץ או חוות דעת למי מהצדדים או באי כוחם והאם נמצא בשיתופי פ עולה או קשרים עסקיים עם הצדדים או באי כוחם.

המומחה יגיש הודעה בדבר הסכמתו למינוי וזאת עד ליום 16.2.20.

תז"פ 17.2.20.

ניתנה היום, כ"ט טבת תש"פ, 26 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהודה כהן
נתבע: ד"ר יוסף זיסלין
שופט :
עורכי דין: