ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרור רוקנשטין נגד אסף ברוביק :

17 ינואר 2020
לפני: כבוד השופט תומר סילורה

התובע:
דרור רוקנשטין
ע"י ב"כ: עו"ד מנור פרנקל

-
הנתבע:
אסף ברוביק
ע"י ב"כ: עו"ד יצחק מירילשוילי

החלטה

1. בהסכמת הצדדים - הריני מורה על ביטולו של פסק דין שניתן כנגד הנתבע ביום 2.5.2019

2. בנוגע לשאלת ההוצאות אשר הצדדים השאירו לשיקול דעתי: ההלכה הפסוקה לעניין בקשה לביטול פסק דין היא הרצון לאפשר לבעל הדין את יומו בבית הדין מחד גיסא, תוך פסיקת הוצאות לפיצויי הצד שכנגד בגין מחדליו של המבקש את ביטול פסק הדין או ההחלטה, מאידך גיסא (דב"ע 53/98-9 רבינאן נ' הסתדרות מדיצינית הדסה ואח', תק-אר95(2)122; דב"ע 122/98-9 אלון שירותי דלק תפעול וניהול (1993) בע"מ נ' עבד אלראף מואסי, תק-אר 98(3)345).

3. במקרה דנן, אין מחלוקת שכתב התביעה נמסר לנתבע (הוא הרי הגיש לבית הדין בקשה למתן ארכה להגשת כתב הגנה) , אולם כפי שנטען בבקשה לביטול פסק הדין, מספר אירועים מצטברים גרמו לנתבע, בתום לב, שלא להגיש את כתב ההגנה במועד. בין היתר מתאר הנתבע כי באותה העת היה מצוי במשבר משפחתי חריף עקב העובדה כי במשך תקופה ארוכה סעד את אביו (שלימים נפטר בשל מחלה קשה) וכן טיפל באמו החולה במחלת הסרטן. כל אותה העת היה הנתבע שרוי בדיכאון ולא יכול היה לדאוג לענייניו השוטפים. כמו כן מציין הנתבע כי זהו ההליך הראשון שהוא מנהל בבתי משפט/בית הדין והוא לא ידע כיצד עליו לנהוג.

4. הגם שהנתבע לא נחקר על תצהירו (שכן הצדדים הסכימו להמלצת בית הדין לבטל את פסק הדין בהסכמה), אני נוטה למסקנה כי אכן רצף האירועים שתוארו בבקשתו של הנתבע גרמו לו לזנוח את הגשת כתב ההגנה וכי הדבר לא נבע מזלזול בבית הדין ובבא כח הצד. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך שהנתבע לא עמד במועדים הקבועים בדין להגשת כתב הגנה וחל עיכוב משמעותי בניהול ההליך.

5. בנסיבות אלה ולנוכח ההלכה הפסוקה שצוטטה בסעיף 2 לעיל , הנתבע ישא בהוצאות התובע ושכ"ט עו"ד בגין ביטול פסק הדין בסך כולל של 2,500 ₪ (מחצית מסכום ההוצאות בהן חוייב הנתבע בפסק הדין ) שישולם בתוך 14 ימים מהיום . יובהר, כי מטעמים פרקטיים ביטולו של פסק הדין מותנה בתשלום סכום ההוצאות לתובע. ככל שהסכום לא ישולם ישאר פסק הדין על כנו.

סוף דבר:

6. (א) פסק הדין שניתן כנגד הנתבע ביום 2.5.2019 – יבוטל וזאת בכפוף לתשלום סכום ההוצאות לידי התובע בתוך 14 ימים מהיום.

(ב) ב"כ התובע יודיע לבית הדין עד ליום 10.2.2020 האם סכום ההוצאות שולם. ככל שכן פסק הדין יבוטל ויקבע מועד לדיון קד"מ בתיק.

ניתנה היום, כ' טבת תש"פ, (17 ינואר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: דרור רוקנשטין
נתבע: אסף ברוביק
שופט :
עורכי דין: