ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רן שייט נגד שרה קטן :

בפני כבוד ה שופטת מרים קראוס

תובע

רן שייט
ע"י ב"כ עוה"ד רווית שמר

נגד

נתבעות

1.שרה קטן
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד עופרי מרחב

פסק דין

פתח דבר וטענות הצדדים
לפני תביעה לפיצוי בגין נזקי רכוש בסך 5,930 ₪ שאירעה ביום 19.6.18. על פי הסכמת ב"כ הצדדים בדיון סכום התביעה הועמד על סך 5,400 ₪.
לטענת התובע, רכבו נסע בנתיב הימני מבין שני נתיבים הפונים ימינה בצומת הכפר הירוק, לפתע רכב הנתבעות שנסע משמאלו, סטה ימינה ופגע בו.
לטענת הנתבעות, רכב התובע עקף את רכב הנתבעות בחוסר זהירות בזמן שרכב הנתבעות היה בנתיבו ופגע בו.
דיון והכרעה
בענייננו שתי גרסאות סותרות.
התובע - מי שטען בכתב התביעה כי נהגת רכב הנתבעות שהינה מאוד מבוגרת הייתה מבולבלת מאוד ושאלה את התובע מדוע לא עצר, התבלבל בטענותיו: בטופס הודעה טען כי פנה ימינה ואילו בעדותו טען כי פנה שמאלה. ואציין – סביר שנהגת אחרי תאונה תהיה מעט מבולבלת.
כן כתב בטופס הודעה כי ".. נסעתי בנתיב ימני ומעט לפני בנתיב שמאלי יותר נסעה נהגת וולבו...", אולם בעדותו השיב כי ראתה אותה לראשונה בעת הפגיעה ( עמ' 2, שו' 30-31 לפרו').
התובע לא טרח לזמן את סוכנת הביטוח של הנתבעת, בהקשר אליה העיד כדלקמן: "התקשרתי אליהם ומסרתי שהיינו מעורבים בתאונה, הסוכנת אמרה, "אוי לא, לא עוד פעם", שאלתי אם היא מכירה אותה, אמרה שזה שנים רבות והיא תצטרך לדבר עם מי מילדיה" (עמ' 1, שו' 24-26 לפרו'). – ואין באמור אלא עדות שמועה מובהקת.
לנתבעת כלל אין ילדים.
הנתבעת, לא ראתה את התובע שנסע, לטענתה, אחריה.
על פי גרסת הנתבעת, התאונה התרחשה בעת מעברה לנתיב ימני. הנתבעת לא סיפרה שאותתה או הסתכלה במראה, אלא לשאלת ביהמ"ש.
כן העריכה שבינה לבין המדרכה שמימינה 3-4 מטר, שזה רוחב של נתיב המימינה.
נדרשתי להודעת ב"כ הנתבעים בדבר הגשת תמונה לאחר דיון ההוכחות, ולתגובת ב"כ התובע. אף אם אתעלם מהתמונה שצורפה, שהוצגה במהלך הדיון האחרון, מסקנתי לפיה האחריות לקרות התאונה רובצת בשיעור של 20% לתובע ו-80% לנתבעות, נותרת בעינה.
לאחר עיון בתמונות שהוצגו ושמיעת העדים , ניתן בזאת פסק דין כדלהלן:
הנתבעות, ביחד ולחוד, ישלמו לתובעת סך של 80% מסכום התביעה המוסכם, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד הגשת התביעה, ועד התשלום המלא בפועל.
בנוסף ישאו הנתבעות, ביחד ולחוד, בשכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪, ובאגרה ששולמה והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.
התיק ייסגר.

ניתן היום, כ"ח כסלו תש"פ, 26 דצמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רן שייט
נתבע: שרה קטן
שופט :
עורכי דין: