ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר חזן נגד אונסייט ניהול ויזום בע"מ :

בפני כבוד ה שופט יוסי טורס

תובע

מאיר חזן

נגד

נתבעים

  1. אונסייט ניהול ויזום בע"מ
  2. משולם ברגר

החלטה

בקשות הדדיות מטעם הצדדים הקשורות למסמכים שצורפו לתצהירי עדות ראשית.

התובע הגיש נגד הנתבעים תביעת ליקויי בניה. התיק קבוע להוכחות והצדדים הגישו תצהירי עדות ראשית. לאחר הגשת התצהירים הוגשו בקשות ההדיות, במסגרתן התנגדו הצדדים, איש איש לפי שיטתו, להגשת מסמכים שצורפו לתצהירי הצד השני.

אין בכוונתי להרחיב ואדון בבקשות באופן ממוקד ותמציתי.

הסכם לא חתום – התובע מתנגד להגשת ההסכם וטוען כי אינו חתום. הנתבע טוען בתצהירו כי לא מצא את העותק החתום וצירף לכן עותק לא חתום. אין פסול בהגשת מסמך לא חתום וברי שהדבר אינו מהווה תנאי לקבילות והכל תלוי במטרת הגשת המסמך ומה מבקש הצד המגיש להוכיח באמצעותו . ביחס למשקל, המסקנה שונה והנושא ידון בפסק הדין. הבקשה נדחית.

חוות דעת – התובע טוען כי המסמך המוכתר כחוות דעת אינו ערוך כדין כחוות דעת. הנתבעים טוענים בתגובתם שאכן אין מדובר בחוות דעת אלא במסמך " המפרט את השתלשלות העניינים". לאור כך, מדובר אפוא בעדות ועל הנתבעים היה להגיש תצהיר בנושא. אציין כי לא נטען שמדובר במכתב שנכתב בזמן אמת וכי ההגשה היא להוכחת עצם קבלתו, אלא הטענה היא להגשתו כראיה לאמיתות תוכנו. זאת לא ניתן לעשות בדרך זו ויש להוציא מסמך זה מתצהיר הנתבעים.

טענות התובע בדבר הרחבת חזית נדחות בשל היעדר פירוט. לא יתכן להפנות לסעיפים רבים, ללא כל הסבר, תוך ציפייה שבית המשפט יבחן סעיף סעיף אם הוא חורג מכתבי הטענות.

ביחס להתנגדות הנתבעים להגשת מסמכים שלא באמצעות עורכם, הרי שאין לבית המשפט סמכות לקבל את בקשת התובע בנושא ולהורות על קבילות מסמך לאמיתות תוכנו, ללא הגשתו באמצעות עורכו, באם הצד השני אינו מסכים כך. לאור כך, ככל שמטרת ההגשה היא להוכחת אמיתות התוכן, יאלץ התובע לזמן העדים. מובן שהנושא יובא בחשבון בפסיקת הוצאות ככל שהזימון יתברר כמיותר וראוי שהצדדים ישוחחו ויגיעו להבנות בנושא .

ניתנה היום, כ"ה כסלו תש"פ, 23 דצמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאיר חזן
נתבע: אונסייט ניהול ויזום בע"מ
שופט :
עורכי דין: