ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גלעד אופיר נגד דן ליפשיץ :

לפני כבוד הרשם בכיר אריה דורני-דורון

התובע:

גלעד אופיר

נגד

הנתבע:

דן ליפשיץ

פסק דין

בהתאם להסכמת הצדדים ולסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי במובא בפניי, ולנוכח גרסאות הצדדים, הסתברות במאזן בדין האזרחי, התמונות, מיקום החניה האסור ובחינת הסיכון במיקום זה, העדר תנועת רכב התובע בזמן התאונה והנסיעה של הנתבע לאחור לכיוונו, מקום הפגיעה ואופייה, היבטים ראייתים, מכלול השיקולים והטענות, ובהתייחס לגישתם המכובדת של הצדדים לסיום המחלוקת, אני קובע כי קיימת חלוקת אחריות בין הצדדים: 30 אחוזים התובע ו70 אחוזים הנתבע.

לאור האמור בהתאם להסכמה הדיונית ובמכלול השיקולים לעניין הנזק, לרבות חוות דעת המומחה יחידה בתיק ובניכוי כל שאינו מוכח או אינו ניתן אלא במשורה בתביעות נזקי רכוש עקב תאונת דרכים הנתבעים ביחד ולחוד ישלם הנתבע לתובע סכום כולל הוצאות של 7,000 ש"ח .

הסכום ישולם ב 7 תשלומים שווים ורצופים בסכום של 1,000 ש"ח כל תשלום, החל מ- 1 8.01.20 ובכל 18 בחודש העוקב. אי פירעון של תשלום במועד, יעמיד את מלוא ייתרת החוב, לפירעון מידי, בתוספת ריבית והצמדה מהיום ועד התשלום בפועל , אולם איחור של עד 7 ימים לא יהווה הפרה ולא יפעיל הסנקציה.
אין באמור כדי לפגוע בזכות הנתבע כלפי צדדים שלישיים.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה .

ניתן היום, כ' כסלו תש"פ, 18 דצמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גלעד אופיר
נתבע: דן ליפשיץ
שופט :
עורכי דין: