ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברהא קברום ניראיו נגד גמא הוד שירותים ואחזקה בע"מ :

לפני: סגנית הנשיאה, השופטת רוית צדיק

נציג ציבור (עובדים) מר ברוך הראל
נציג ציבור (מעסיקים) מר אהרון אזון

התובע
ברהא קברום ניראיו
ע"י ב"ע עו"ד גיא זאב

-
הנתבעת
גמא הוד שירותים ואחזקה בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד מור אלגריסי

פסק דין

1. התובע המייצג והנתבעת הגישו בקשה משותפת לאישור הסכם פשרה בתובענה ייצוגית. עיינו בהסכם הפשרה שהוגש על ידי הצדדים ובהעדר תגובה מטעם היועץ המשפטי, אנו קובעים כי הסכם הפשרה נכון, צודק, מאוזן וסביר .

2. כעולה מהסכם הפשרה, הנתבעת התחייבה להפקיד את כל הפקדות המעסיק בעבור רכיב תגמולים על פי צו ההרחבה הכללי במשק (נוסח משולב) לפנסיה חובה וזאת החל מחודש 1/08.

3. הצדדים קבעו בהסכם מנגנון פשוט לתשלום לחברי הקבוצה והנתבעת היא זו שתערוך את הבדיקה והחישובים על חשבונה כאשר ב"כ התובע המייצג יפקח, ויבדוק את חישובי הנתבעת. אנו סבורים כי אין צורך במינוי בודק אשר אין ביכולתו לסייע לצדדים או לבית הדין בנסיבות מקרה זה , הואיל ו חישוב הזכויות על פי הסכם הפשרה פשוט וברור.

4. הצדדים הסכימו כי הסכם הפשרה יחול ביחס לתקופה החל מ יום 1.8.2013 ועד ליום 31.10.2015 , בנוגע עובדים זרים בעלי וותק של 7 חודשי עבודה במשיבה וכן עובדי ניקיון שעבדו בתקופה הנטענת, לגביהם ההפרשה היא מהיום הראשון לעבודתם .

5. אישור הסכם הפשרה ימנע ויחסוך מחברי הקבוצה ניהול הליכים נגד הנתבעת בגין רכיבי תביעה שהם קוגנטיים. משכך, לא יחול מעשה בית הדין על העובדים שאינם נכללים בקבוצה או שביקשו שלא להימנות עליה, והם יוכלו לתבוע בעתיד, אם יחפצו, את הנתבעת.

6. באשר לגמול לתובע הייצוגי ושכ"ט לב"כ , סכום זה מותנה בביצוע הסכם הפשרה ועומד בעקרונות שנקבעו בפסיקת בית המשפט העליון בעניין קביעת שכ"ט ב"כ המייצג בתובענות ייצוגיות (ע"א 2046/10 עזבון המנוח משה שמש נ' דן רייכרט ואח', ניתן ביום 23.5.2012 ; ע"ע 15001-03-14 עו"ד גור טננבאום נ' הפניקס חב' לביטוח, ניתן ביום 1.9.2014, [פורסם בנבו]).

7. ההלכה הפסוקה בעניין רייכרט קבעה כי שכר טרחת עורך הדין המייצג ייגזר מהסכום אשר נגבה בפועל על ידי הקבוצה ולא מהסכום שנפסק. בעניינינו, הוסכם כי שכר הטרחה יעמוד על סך של 30,000 ₪ המהווים כ- 13% מהסכום הסופי ואכן אינו מותנה בחלוקת הכספים לחברי הקבוצה אולם, חלק נכבד מסכום זה משקף את העבודה אשר הושקעה על ידי ב"כ המייצג וכן נדרשת בדיקה ועבודה נוספת מצדו להשלמת ההליך לפיכך, סבורים כי הגמול לתובע הייצוגי הוא מידתי וסביר ואינו חורג מהמקובל בהליכים מסוג זה .

8. לאור האמור לעיל, הבקשה לאישור הסכם הפשרה מאושרת במלואה.

9. הצדדים יפעלו על פי ההסכם ויפרסמו את עיקרי ההסדר ב- 2 עיתונים יומיים.

10. על פי סעיף 18 (ו) לחוק תובענות ייצוגיות, חברי הקבוצה אשר יבקשו שלא להיכלל במסגרת הסדר הפשרה, יודיעו לבית הדין בתוך 45 יום מיום פרסום המודעה על רצונם שלא להיכלל בקבוצה.

ניתן היום, י"ז כסלו תש"פ, (15 דצמבר 2019), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .

נציג עובדים מר ברוך הראל

רוית צדיק,שופטת,
סגנית נשיאה

נציג מעסיקים מר אהרון אזון


מעורבים
תובע: ברהא קברום ניראיו
נתבע: גמא הוד שירותים ואחזקה בע"מ
שופט :
עורכי דין: